Zapíšte si termíny! Pre vaše blaho

Zapíšte si termíny! Pre vaše blaho

Tiež sa vám stáva, že u kaderníka vždy počúvate, ako dlho ste tam už neboli? A čo kozmetička? Tá zúri ešte viac? Nie ste sama. Ženy sú schopné zorganizovať čokoľvek, ale keď príde na rozmaznávanie samej seba, vynechávajú sa. Pripravili sme pre vás prehľad termínov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Kozmetické hriechy

Spomínate si na ten skvelý pocit po tom, čo odídete z kozmetického salóna? Pleť je hladká, póry sú čisté, máte konečne pocit, že vaša pleť dýcha. Tak a teraz ruku na srdce, ako často tam chodíte? Raz za pol roka? Ak máte okolo tridsiatky, je načase kozmetičku navštevovať každý mesiac. Počuli ste dobre. Doma si pleť nikdy nevyčistíte tak dokonale, aby to stačilo.

Naučte sa chodiť k odborníkovi rovnako pravidelne ako k zubárovi. A ak vaša pleť trpí – je príliš suchá, mastná alebo problematická – o to viac starostlivosti jej venujte. Nespoliehajte sa iba na návštevu kozmetičky, ale starajte sa o ňu aj sama doma. Doprajte pokožke dvakrát týždenne peeling a hydratačnú masku.

Čas na nechty

Po práci oddychujete, inokedy nemáte čas, a tak nechty iba raz za týždeň odlakujete, prelakujete a o viac sa nestaráte. Ale aj nechty potrebujú starostlivosť. Na manikúru by ste mali chodiť raz za štyri týždne. Odborník vám nechty ošetrí o opilníkuje tak, že sa vám prestanú štiepiť, lámať a nebudete neustále nechtami zachytávať oblečenie (a vždy u toho poriadne zúriť).

Nezabúdajte si pravidelne krémovať ruky a pri práci s čistiacimi prostriedkami používať ochranné rukavice. Práve saponáty totiž dokážu nechty zničiť na poriadne dlhú dobu.

Strih je základ

Mnoho žien nemá rado čerstvý zostrih. Oveľa radšej majú ten pocit po niekoľkých dňoch, keď si na nový účes konečne zvyknú. Ale ani napriek všetkým týmto rozpakom sa kaderníkovi nesmiete vyhýbať. Raz za tri mesiace sa naňho choďte pozrieť a nechajte sa rozmaznávať. Aj keď do svojho účesu nechcete nijako zásadne zasahovať, treba, aby vám niekto profesionálne zastrihol zbedačené končeky vlasov (a nie, tentokrát na to vaša kamarátka stačiť nebude).

Ak viete, že máte s objednávaním sa ku kaderníkovi problémy, vyberte si termín najbližšej návštevy hneď pri odchode. Odpadnú vám starosti s telefonovaním a hľadaním voľného popoludnia.