Zaostrené na dekolt. Prečo naň zabúdame?

Zaostrené na dekolt. Prečo naň zabúdame?

Tvár, krk a dekolt. Tri miesta, kde je koža citlivejšia, rýchlejšie starne a potrebuje preto oveľa viac výživy ako iné časti tela. Napriek tomu na pokožku dekoltu často zabúdame a podceňujeme starostlivosť o ňu. Mnohí ľudia dokonca ani nevedia, ako by sa o dekolt mali starať.

Čím skôr, tým lepšie

Pri starostlivosti o telo máme tendenciu neustále všetko odkladať na neskôr. Na očný krém je ešte priskoro, na séra si pripadáme ešte mladí. V skutočnosti treba dôsledne sledovať, ako sa mení vaša pokožka. Dekolt a krk patria medzi oblasti, ktoré starnú najrýchlejšie, teda aspoň na pohľad.

Základom je špeciálny výživný a hydratačný krém na tieto partie. Ak sa vám doň nechce investovať, môžete použiť aj svoj pleťový krém, ale počítajte s tým, že ho rýchlo miniete. Ak máte mastnú pleť a krém špeciálne na ňu, na dekolt si vyberte iný prípravok. Pleťové krémy na mastnú a problematickú pokožku totiž v prvom rade sťahujú póry a absorbujú nadbytočný maz. Tým by ste vášmu dekoltu rozhodne nepomohli!

Špeciálna starostlivosť? Pred tridsiatkou

Vo veku okolo dvadsaťpäťky sa objavujú prvé vrásky a koža stráca svoju pevnosť a pružnosť. Od tohto veku by ste mali mať doma spevňujúce krémy a séra na krk a dekolt. Obsahujú látky, ktoré dopĺňajú chýbajúci kolagén, a navyše majú aj bieliace účinky. Dekolt je totiž oveľa náchylnejší na pigmentáciu.

Aj z tohto dôvodu je dobré byť pri pobyte na slnku opatrný. Napríklad, keď si telo budete natierať prípravkami s ochranným faktorom dvadsať, tvár, krk a dekolt si zaslúžia oveľa vyšší faktor. Koža sa vám za to raz poďakuje. Ak nechcete pehy zo slnka a za desať-pätnásť rokov aj pigmentové škvrny, treba sa pri dlhšom pobyte na slnku chrániť šatkou alebo ľahkým tričkom.

Ak vás na dekolte trápi akné, spoľahlivým riešením je prístroj Face-Up!. Je účinným bojovníkom proti nepríjemným pupienkom, nielen na tvári, ale aj na tele. Stačí si nájsť 10 minút času denne.

Pozor na bielizeň

Vybrať si správnu podprsenku určite nie je jednoduché. Výskumy ukázali, že ženy sa často snažia zadovážiť si takú bielizeň, ktorá pozdvihne ich prsia nahor. To ale môže kožu dekoltu pokrčiť a zdeformovať. Pri nákupe spodnej bielizne sa preto vždy treba poradiť.

Rýchla pomoc

Keď sa chystáte na večierok, ples alebo rande, môžete svojmu dekoltu pomôcť jednoduchým rituálom. Najskôr si doprajte sprchu a kožu krku a pod ním striedavo sprchujte studenou a teplou vodou, čím ju krásne prekrvíte. Použite jemný peeling, ktorý odstráni odumreté bunky. Pokožku dekoltu nikdy nedrhnite uterákom, len ju jemne vysušte. Potom naneste sérum a napokon krém s trblietkami. Kožu krásne rozjasní a budete vyzerať mladšia a sviežejšia. Ak to máte namierené na ples, na záver poprášte dekolt bezfarebný púdrom, ktorý pokožku spraví matnejšou a vyhladí ju.