Za kožné problémy môžu aj toxíny

Za kožné problémy môžu aj toxíny

Ekzémy, plesne, lupienka, akné alebo takzvaná ruža. To všetko sú kožné ochorenia a všetky majú jedno spoločné: sú chronického charakteru, teda nevyliečiteľné. Môžete sa ich síce kedykoľvek zbaviť, ale oni sa vám zase môžu kedykoľvek vrátiť. Ak trpíte niektorým z týchto ochorení, mali by ste spozornieť. Všetky chronické ochorenia totiž signalizujú hlbší problém, často spojený so zanášaním organizmu toxínmi.

Kým v menších rozvojových krajinách sú kožné problémy chronického charakteru takmer nepoznané, západný svet v uplynulých dvadsiatich rokoch akoby ani neriešil nič iné. V priemyselne rozvinutých štátoch majú prvé kožné ochorenia už malé deti. Aj keď sa vedci pôvodne domnievali, že sa tieto choroby prejavujú v závislosti od dedičných informácií, nie je to úplne pravda. Ochorenia kože súvisia so životným prostredím a predovšetkým so životným štýlom každého z nás.

„Zahlieniť“ organizmus si môžete dvomi spôsobmi. Toxíny sa na jednej strane môžu do tela dostať z vonkajšieho prostredia. To ovplyvňujú faktory ako kde presne žijete, čo dýchate, aké používate kozmetické prípravky alebo umývacie prostriedky v kuchyni. Všetko z uvedeného ovplyvňuje vaše telo.

Na druhej strane sa môžu kožné problémy prejaviť aj vtedy, ak žijete uponáhľaným mestským životom a nedbáte príliš o svoj životný štýl. Ideálne je raz za čas dopriať telu detoxikačnú diétu. Očistná kúra však rozhodne nie je záležitosťou jedného týždňa! Ide o dlhodobý proces, ktorého výsledky sa prejavia až po nejakom čase.

Poriadny detox

Detoxikácia je proces, pri ktorom sa snažíme našu pečeň a obličky zbaviť toxínov, ktoré prijímame predovšetkým v strave. Keď sa totiž toxíny nahromadia v orgánoch, prvým miestom, kde sa prejaví znečistenie, je práve koža. Cieľom detoxikácie je urýchliť metabolizmus a toxíny lepšie vyfiltrovať von z tela.

Je ideálne počas kúry konzumovať také potraviny, ktoré pomôžu očistiť tráviaci trakt. Patria medzi ne surové ovocie a zelenina, orechy a semiačka, bylinky. Sú to hlavne potraviny bohaté na vlákniny a živiny. Počítajte s tým, že v prvých dňoch kúry môžete pociťovať hlad. Je to preto, že si vaše telo zvyká na nový systém. Počas dňa pite veľa vody, ktorú si môžete najskôr prevariť. Navyše, teplá voda sa vám bude piť omnoho lepšie ako ľadová. Pri očiste sa rozhodne neodporúča jesť červené mäso či mliečne výrobky. Vynechať by ste mali aj kofeín, ktorý vás zbytočne dehydratuje. Skúste obmedziť aj fajčenie a spotrebu alkoholu.

Pri detoxikácii vám môžu pomôcť aj fyzické aktivity, ako napríklad saunovanie či joga. Očistu tela výborne podporujú i lymfatické masáže. Organizmus nimi pripravíte na očistu nielen zvnútra, ale i zvonka. Telo potom bude oveľa lepšie prijímať potraviny, na ktoré predtým nebolo zvyknuté.

Ak vás stále trápi akné, či už to „klasické“ alebo acne vulgaris, aj rosacea či ružienka, skúsiť môžete prístroj z dielne českých vedcov Face-Up!. Urýchľuje metabolizmus kožných buniek, a tak pomáha zlepšiť vlastnosti kože.