Vyspite sa do krásy

Vyspite sa do krásy

Vplýva na naše zdravie, pohodu, ale aj na vzhľad. Spánok je jedna z najdôležitejších súčastí dňa. Aj keď máme pocit, že pri ňom nepracujeme, náš organizmus pracuje ostošesť. V tele totiž prebiehajú regeneračné procesy, vďaka ktorým sa obnovujú bunky. Dostatočný a kvalitný spánok má preto lepšie účinky ako ten najdrahší pleťový krém. Neveríte?

Za tou najblahodarnejšou omladzujúcou procedúrou je hormón melatonín. Tento spánkový hormón umožňuje človeku zaspať, keď je unavený, a zároveň má veľmi silné antioxidačné vlastnosti. Účinok melatonínu môžeme podporiť tým, že pred spánkom venujeme koži dostatočnú starostlivosť.

Keď dobre spíme, v pokožke sa spúšťajú obnovovacie procesy. Kým cez deň sa koža musí vyrovnávať s nepriazňou počasia a odolávať vplyvom slnečných lúčov, silného vetra alebo mrazu, v noci sa koža sústredí na to, aby bola ráno opäť čerstvá. Bunky sa delia oveľa rýchlejšie a vitamíny a prospešné látky sa omnoho lepšie vstrebávajú. Aj z týchto dôvodov sa zloženie denných a nočných krémov odlišuje. Tie nočné bývajú obohatené o celý rad minerálov a vitamínov, a súčasne bývajú hutnejšie. Koža totiž v noci stráca značnú časť svojej prirodzenej vlhkosti.

Poriadna vrstva starostlivosti

Zatiaľ čo o pleť sa zvyčajne staráme so všetkou pozornosťou, pokožku celého tela často zanedbávame. Aj ona pritom potrebuje starostlivosť. Na tele je totiž oveľa menej mazových žliaz ako na tvári, čo spôsobuje, že sa koža rýchlejšie vysušuje. Pravidelne sa preto po večernom sprchovaní nakrémujte a krémom určite nešetrite. Ráno uvidíte ten rozdiel. Raz týždenne by ste si mali dopriať aj peelingovú procedúru, pri ktorej odstránite odumreté bunky. Nové tak budú môcť prijímať výživu, ktorú im dávate.

Aj keď ich v zime nevystavujete natoľko na obdiv, vašu pozornosť si zaslúžia. Reč je o vašich nohách, ktoré počas zimných mesiacov trpia. Celý deň ich zvyčajne ohrievate uzavreté v topánkach. Pokožka nôh sa tak môže vysušovať a olupovať. Raz týždenne preto nohám doprajte večerný kúpeľ a peeling, pri ktorom odstránite zrohovatenú kožu. Potom ich poriadne nakrémujte výdatným mastným krémom, obujte do bavlnených ponožiek a choďte spať. Na druhý deň ráno uvidíte, ako krásne budú vaše nohy vyzerať.

Spánok pre vlasy

Len si uvedomte, ako sa v zime staráte o svoje vlasy. Dopriavate im výživné masky rovnako často, ako ste to robili v lete? Nie? Niet divu! Z prieskumov kozmetických firiem vyplýva, že práve v zimných mesiacoch majú ženy menšiu snahu starať sa o svoj zovňajšok. Stačí si predsa nasadiť čiapku u môžete ísť! Vlasy však trpia rovnako ako vaša koža. Striedanie teplôt a mráz sa podpisujú pod ich stav. Raz až dvakrát týždenne preto treba vlasom venovať pozornosť a dodať im pomocou masky vlahu. Masku buď zakúpte v drogérii alebo si doprajte dávku prirodzenej krásy v podobe olejov. Po aplikácii masky vlasy zabaľte do uteráka a igelitu a nechajte ju aspoň pätnásť minút pôsobiť. Lámavé vlasy budú hneď minulosťou!