Unikátny prístroj proti akné Face-Up! zaujal Vietnam

Unikátny prístroj proti akné Face-Up! zaujal Vietnam

Okolo osemsto expozícií, dvadsaťosem štátov sveta, dvadsaťtisíc návštevníkov. O čom je reč? O Medzinárodnom veľtrhu zameranom na strojárstvo, elektrotechniku, potravinárstvo, obalovú techniku, textilný priemysel a spotrebný priemysel Expo 2015, ktorý sa v tomto roku konal až v ďalekom Vietname. Návštevníkov jednej z najväčších a najdôležitejších akcií zaujal Face-Up!, unikátny prístroj z Brna, ktorý pomohol tisícom ľudí zbaviť sa akné.

Face-Up! bol jedným z trinástich českých vystavovateľov, ktorí sa Expa zúčastnili. A všimla si ho aj vietnamská televízia. Spočítate, koľkokrát zaznie v ich príspevku spojenie „Face-Up!“?

Reportáž Hanoi TV z Vietnam Expo 2015

„Vietnamský trh je pre nás veľmi zaujímavý, a to nielen veľkosťou svojho trhu. Vietnamci sú známi starostlivosťou o svoj výzor a akné je pomerne často diskutovaná téma. Aj preto je Face-Up! predmetom veľkého záujmu. Už vyše roka spolupracujeme s Česko-vietnamskou obchodnou spoločnosťou, veríme preto, že sa nám už čoskoro podarí uviesť prístroj aj na vietnamský trh,“ uviedol Michal Rampl, konateľ spoločnosti Enjoy Trade, ktorá na prístroj vlastní patent.

Prístroj Face-Up! je výstupom vyše desaťročného vedeckého výskumu, na ktorom sa podieľali odborníci z VUT, Karlovej univerzity v Plzni či z Biofyzikálneho ústavu AV ČR. Záverečná fáza vývoja prístroja prebiehala v inovačnom biotechnologickom centre INBIT.

Prvé prístroje Face-Up! testovali v roku 2010 na žiadosť riaditeľa farmaceutickej spoločnosti Advanced Products Labs so sídlom v Kanade aj kanadskí dermatológovia a na objednávku kalifornskej spoločnosti Insynergy Products Inc. aj americkí dermatológovia. „Tamojší lekári testovali prístroj pol roka a následne mali veľký záujem odkúpiť od nás patent. Chceme však, aby prístroj i výroba zostali v našej rodinnej firme. Môžeme si tak postrážiť precíznosť pri výrobe aj kvalitu dodávateľov,“ hovorí doc. Ivan Rampl, ktorý výskum viedol.

Prístroj už pomohol tisícom ľudí

Po vyše desaťročnom vývoji sa prístroj po prvýkrát objavil na trhu minulý rok v lete, najskôr v Českej republike. „Strhol sa oň obrovský záujem. Predali sme už tisíce prístrojov,“ hovorí Michal Rampl. Od začiatku roka 2015 majú možnosť vyskúšať prístroj aj ľudia na Slovensku, dnes sa Face-Up! predáva tiež v Nemecku a Taliansku. Do konca roka by sa mal objaviť vo všetkých štátoch Európskej únie, v Rusku a v Thajsku.

Prístroj ako jediný na svete kombinuje účinky troch druhov silových polí – magnetického, svetelného a tepelného. To je možné vďaka objavu, ktorý učinil tím doc. Ivana Rampla pred desiatimi rokmi – ako prví dokázali vytvoriť magnetické pole, ktoré je možné používať aj v oblasti hlavy. Jeho účinnosť je totiž len do hĺbky 5 mm pod pokožku, a tak nehrozia žiadne neurologické problémy.

To všetko bez negatívneho pôsobenia na organizmus. Práve naopak! Pôsobením prístroja a jeho magnetických impulzov sa totiž urýchľuje metabolizmus kožných buniek. Zlepšujú sa vlastnosti pokožky, napríklad vylučovanie kožného mazu. Súčasne je pleť lepšie hydratovaná, pružnejšia a hebkejšia na dotyk.

Vedľa zubnej kefky

Vedci chceli vyvinúť prístroj na liečbu akné, ktorý budú ľudia mať doma v kúpeľni a používať ho tak bežne, ako používajú zubnú kefku. Stačí totiž len 10 minút denne. Prístroj je určený predovšetkým na domáce použitie, vo svojich ordináciách ho však má niekoľko lekárov aj kozmetických salónov.

Výskum je chránený patentom. Face-Up! sa zaraďuje medzi kozmetické prístroje a má všetky osvedčenia, ktoré požaduje európska legislatíva. Zo zdravotného hľadiska je úplne bezpečný. Prístroj sa vyrába v Českej republike v Brne.