Tajomstvo pleťových masiek

Tajomstvo pleťových masiek

Pamätám si, ako mi moja babička vravela, že všetko, čo sa dá zjesť, sa dá aj použiť na pleť. V časoch, keď neexistovali drogérie ani kozmetičky, nezostávalo ženám vlastne nič iné, iba si pripraviť kvalitnú dávku výživy pre svoju pokožku priamo v kuchyni. Ale prečo to neskúsiť aj dnes? Mnoho podomácky pripravených pleťových masiek vám preukáže rovnakú službu ako predražené produkty z regálu v obchode.

Výhoda domácich masiek je jednoznačná: produkty do nich si sami vyberáte, viete najlepšie, aké sú kvalitné. Navyše, ste si stopercentne istí, z čoho je vaša maska vyrobená, čo sa o tých z drogérie rozhodne nedá povedať.

Skôr ako sa vyberiete do kuchyne a začnete hľadať tie správne ingrediencie pre vašu masku, zistite si, aký typ pleti máte. Podľa toho potom vyberajte suroviny. Nezabudnite si pred nanesením masky dôkladne vyčistiť pleť.

Masky pre suchú pleť

Ak máte suchú pleť, musíte ju často mazať a občas cítite, že je nepríjemne napnutá, vyberajte suroviny, ktoré dodajú vašej pleti vlhkosť a upokoja ju.

Maska z avokáda

Jednoduchú masku vytvoríte z dužiny avokáda. Avokádo jemne postláčajte a naneste na tvár. Po pätnástich minútach masku zmyte. Avokádo pokožku zregeneruje a vyživí.

Maska z harmančeka

Stačí si v lekárni kúpiť sypaný harmanček a spariť ho horúcou vodou. Tak vytvoríte kašičku. Do nej ponorte gázu a počkajte, kým harmančekovou zmesou poriadne nenasiakne. Potom gázu prikladajte na tvár a dekolt. Harmanček dokáže pleť pekne upokojiť. Nie nadarmo je súčasťou detskej kozmetiky.

Masky pre mastnú pleť

Rozšírené póry, akné, mastná zóna T. Ak bojujete s týmito neduhmi, máte pravdepodobne jednu z najrozšírenejších typov pleti – mastnú. Suroviny, ktoré sa budú na výrobu masiek hodiť vám, sú hlavne čistiace.

Maska z vajec

Neznie to síce priveľmi lákavo, ale ide o masku, ktorá výborne uzavrie rozšírené póry. Použite žĺtok s citrónom a lyžičkou medu. Zmes dôkladne premiešajte a potom naneste na tvár. Nechajte pôsobiť, až kým nebude pokožka napnutá, potom dôkladne zmyte.

Maska z jablka a škorice

Jedno rozmixované jablko, lyžička bieleho jogurtu, štipka škorice a lyžička ovsených vločiek. Znie to ako raňajky, ale je to základ pre vašu masku. Zmes skvele prečistí póry funguje trochu ako vitamínová bomba.

Masky pre unavenú pleť

Potrebujete osviežiť a prebudiť unavenú pokožku? Vytvorte si masku presne podľa svojho gusta. Vyskúšať môžete aj nalúpanú šalátovú uhorku, ktorú ste si istotne prikladali na kožu už ako malí.

Čučoriedková antistresová maska

Stačí zmiešať čučoriedky, jogurt a med. Túto zmes potom naneste na tvár a dekolt a nechajte pôsobiť aspoň pätnásť minút. Rozdiel spoznáte na prvý pohľad.

Maska zo sliviek

Slivky patria medzi významné antioxidanty. Keď ich zmiešate s medom a vajíčkom, vytvoríte ideálnu zmes pre unavenú pleť. Nechajte pôsobiť aspoň tridsať minút a opláchnite.