Štyri kroky k tomu, aby ste boli krásna aj po večierku

Štyri kroky k tomu, aby ste boli krásna aj po večierku

Užívate si v posledných týždňoch vianočné párty? Verte, že december nebýva záťažovou skúškou iba pre vaše vnútorné orgány. Po večierkoch plných alkoholu trpí aj vaša pleť. A vzhľadom na to, že december ešte nekončí, a máme pred sebou najväčšiu akciu roka – Silvester – ponúkame vám niekoľko tipov, ako sa o pleť v období náročných spoločenských udalostí starať.

Dôležitá je hlavne dôslednosť. Ak pôjdete po večierku spať o štvrtej ráno neodlíčená, nemôžete čakať, že pohľad do zrkadla na druhý deň ráno bude uspokojivý. Skúste dodržiavať nasledujúce zásady a uvidíte, že ani po náročnej a bujarej noci to napokon nemusí byť také hrozné, ako sa sprvoti zdá.

1. Dodejte telu vlahu

Cigaretový dym, nedostatok spánku a predovšetkým alkohol dehydrujú celý organizmus. Práve nedostatok tekutín do veľkej miery môže za to, že ste po akcii opuchnutá, vaša pleť má sivú farbu, v horšom prípade sa na nej objavia aj prvé známky akné. Ideálne je po príchode domov vypiť aspoň pol litra obyčajnej vody. Lenže kto z nás si na to spomenie? Doprajte svojmu telu tekutiny aspoň ráno. Naordinujte si minerálku s vysokým obsahom iónov, ktoré ste pitím alkoholu postrácali. K tomu popíjajte bylinkové čaje. Skúsiť môžete harmančekový, detoxikačný, prípadne čaj Inkov zvaný Lapacho, ktorému sa niekedy hovorí aj „čaj dlhovekosti“.

2. Prebuďte lymfu

Vaše prvé kroky po rannej čajovej kúre by mali viesť do kúpeľne. Dajte si rannú sprchu, zabudnite však na to, že sa budete vyhrievať pod teplým prúdom vody. Vaše telo potrebuje povzbudenie, preto striedajte teplú a studenú vodu , aby sa lymfatický systém prebral zo spánku. Chladnejšou vodou si opláchnite aj tvár. Tak sa pekne prebudíte a zmiernite prvé známky únavy a opice.

3. Zaostrené na kožu

Ako veľmi bujarý bol večierok, to najlepšie spoznáte na tvári. Práve preto potrebuje najväčšiu starostlivosť. Vyhnite sa peelingu a buďte k svojej koži jemná, je oveľa citlivejšia ako v iné dni. Siahnite po jemnej odličovacej kozmetike  a pleť vyčistite. Použite niekoľko odličovacích tampónov, až kým nebudú úplne čisté. Z kože totiž potrebujete odstrániť nielen make-up, ale aj popolček z cigaretového dymu a prach. Potom na pleť naneste výživný hydratačný krém, v ideálnom prípade si na štvrť hodiny doprajte masku. Tá by mala mať olejový základ. Na oči si dajte vychladené lyžičky, prípadne vrecúška s čiernym čajom. Pomôžu vám zbaviť sa opuchov a tmavých kruhov.

4. Decentný make-up

Po párty na seba nechcete upriamovať pozornosť. Stačí už len to, že sa cítite pod psa. Aby na vás radosti predchádzajúceho večera neboli vidieť, použite jemné a prirodzené líčenie. Použite radšej BB alebo CC krém, nie hutný make-up. Vyhnite sa očným tieňom a silným linkám. Vaším cieľom je zakryť nedostatky, nie vyzerať ako modelka. Vyberte si vhodný očný korektor, špirálu, ľahkú farbu na líca a lesk na pery.