Štyri chyby, kvôli ktorým vyzeráte unavene

Štyri chyby, kvôli ktorým vyzeráte unavene

Svieža a mladistvá pleť je cieľom každej ženy. Dvadsaťročnej aj štyridsaťročnej. Ak sa vám ale dlhodobo nedarí vyzerať oddýchnuto a zdravo, zrejme robíte zásadné chyby. Či už v životospráve, starostlivosti o telo alebo pri líčení.

Chyba prvá: Neviete tieňovať

Ak vaša tvár vyzerá ako jednofarebná maska, určite nebude pôsobiť sviežo. Monotónne farby sú neprirodzené. Mali by ste pochopiť, že aj jemné tieňovanie dokáže urobiť zázraky.  Nezabúdajte používať červeň na líca, svetlé korektory na tmavé miesta, akými sú napríklad kruhy pod očami, alebo rozjasňovače, ktoré dokážu otvoriť pohľad.

Chyba druhá: Zvýrazňujete si vrásky

Vrásky sa nevyhýbajú nikomu, preto verte, že jedného dňa dostihnú aj vás. Vo väčšine prípadov ich môžete denným líčením pekne zamaskovať.  Ak to ale neurobíte dobre, ešte viac ich zvýrazníte. Základom je používať pod očné tiene podkladovú bázu. Vďaka nej sa tiene počas dňa nezlejú do vrások a nevytvoria nevzhľadné pruhy.

Vrásky výborne zamaskujete aj použitím toho správneho mejkapu. Ten by nemal vašu pleť vysušovať. Suchá pokožka totiž vyzerá staro a neudržiavane. Pod mejkap vždy používajte hydratačný krém. Samotný mejkap si pritom vyberajte na dennom svetle a prispôsobte ho svojmu typu pleti. Ak to čo i len trošku ide, vyžiadajte si v drogérii alebo v lekárni vzorky, ktoré môžete v pokoji vyskúšať  doma. Správny mejkap je totiž ihneď po nanesení výraznejší ako po uplynutí desiatich minút. Počas nich sa prípravok vpije do kože a zjednotí svoju farbu s farbou vašej pleti. Podobný proces ale v drogérii môžete vyskúšať iba sotva.

Chyba tretia: Máte kruhy pod očami

Kruhy pod očami sú špecifické. Niekto ich má každý deň, či už spí sedem alebo dvanásť hodín. Naopak, niekto ich nepozná celý život, a iným sa objavujú v závislosti od životného tempa a miery stresu. Dôležité je, aká tenká je koža okolo vašich očí. Čím je tenšia, tým viac bude vidieť žilky, ktoré sa pod ňou skrývajú.

Na tmavé kruhy pod očami veľmi dobre pôsobí jemná masáž. Doprajte si ju vždy večer pred spaním a do okolia očí pri nej ľahkým klepkaním naneste aj špeciálny krém. Ráno majte pripravené chladené čajové lyžičky, ktoré si na desať minút položte na oči. Nielenže sa budete cítiť skvelo, ale žilky okolo očí sa stiahnu a kruhy už nebudú také viditeľné. Skúsiť môžete aj čajové vrecúška zo zeleného čaju, ktoré na okolie očí pôsobia blahodarne.

Chyba štvrtá: Málo pijete

Nie alkohol, ale čistú vodu a bylinkové čaje! Ak máte najradšej sladené limonády a kávu, nemôžete očakávať sviežu pleť. Prebytočný cukor vám roky rozhodne neuberie. Zmena pitného režimu však môže mať na váš vzhľad veľký vplyv. Vymeňte limonády za obyčajnú neperlivú vodu. Denne si doprajte pravý zelený alebo biely čaj, ktorý je bohatý na antioxidanty. Uvidíte, ako sa vaša koža zmení. Bude hladšia, napnutá a žiarivá.

A na koniec náš tip

Vaša pleť bude vyzerať vyrovnane a odpočinuto aj vďaka prístroju Face-Up!. Ten nielenže tlmí výdaj kožného mazu, ale zlepšuje aj celkové vlastnosti pokožky: zrýchľuje jej hydratáciu, zvyšuje jej pružnosť a vyhládza nerovnosti na pleti.