Šesť zlozvykov, kvôli ktorým trpí vaša pleťou

Šesť zlozvykov, kvôli ktorým trpí vaša pleťou

Asi dobre viete, že niektoré zlozvyky môžu škodiť vášmu zdraviu. Myslíte však i na to, že mnohé z nich môžu nenávratne poškodiť aj vašu pleť?

1. Sila slnka

Samozrejme, opálená pleť vyzerá zdravšie, mladšie a žiarivejšie. Slnko a opaľovanie majú ale aj svoje tienisté stránky. Uplynie niekoľko rokov a sila slnka sa prejaví. Vaša koža bude vráskavá a bez života. Preto nezabúdajte na pleťové krémy s UV faktorom, ktoré vedia nepriaznivý vplyv UV žiarenia znížiť. Doprajte pleti ochranný krém už vtedy, keď si idete užiť prvých niekoľko minút jarných slnečných lúčov.

2. Zabúdate na krk

Ruku na srdce, odličujete si pleťovou alebo micelárnou vodou krk a hrudník? Práve krk a dekolt totiž vystavujete slnku, vetru a ďalším nepriaznivým vplyvom počasia rovnako často ako tvár. Navyše, koža je tu veľmi tenká, a preto trpí. Dodávajte jej preto takú istú hydratáciu. Sérum, ktoré používate na tvár, použite aspoň raz denne aj na krk a hrudník. Rovnako aj pleťový peeling a hĺbkovú výživu. Po pár týždňoch uvidíte zmenu.

3. Čistota nadovšetko? Ako kedy

Ak by ste boli maliarkou, asi by ste po každom maľovaní obrazu starostlivo poumývali použité štetce. Robíte to ale aj so štetcami a hubkami, ktoré používate na svoju tvár? A pravidelne? Faktom je, že vyumývať štetce v špeciálnom mydle na čistenie kozmetických štetcov by ste mali každé tri týždne. Inak sa na nich usadia baktérie, ktoré si každý deň nanášate na tvár a upchávate si nimi póry. Akné je potom rýchlo na svete a zbaviť sa ho vôbec nie je ľahké. Pomôcť vám môže napríklad prístroj Face-Up!, ktorý urýchľuje metabolizmus kožných buniek a pleť dokáže krásne zregenerovať. Akné tak nemá šancu!

4. Na skok k odborníkovi

Raz za rok by ste mali navštíviť dermatológia, a to aj napriek tomu, že vás vôbec nič netrápi. Lekár skontroluje vaše znamienka a odstráni vám biele tukové bodky, ktoré sa kde-tu tvoria v oblasti očí. Pozrie sa aj na vaše nechty, vlasovú pokožku a kožu všeobecne. Pomôže vám odhaliť neduhy, ktoré ešte nemuseli úplne prepuknúť, čím vám uľahčí ich liečbu. Prípadné zmeny si ale všímajte i vy sama, a to počas celého roka.

5. Bez telefónu ani na krok

Aj obyčajné telefonovanie môže byť príčinou vašich problémov s pleťou. Pýtate sa, ako je to možné? Na telefóne sa po celý deň zachytáva veľké množstvo baktérií. Kedykoľvek si ho priložíte k tvári, otlačí sa na ňom mejkap, a naopak, špina zase zostane na vašej tvári. Ak telefonujete rada a dlho, najlepšie bude, ak si zadovážite headset.

6. Keď peeling, tak poriadny

Peeling je prospešný. Odstraňuje starú kožu, čistí póry. Ale všetkého veľa škodí. Peeling si vždy kupujte radšej jemnejší a šetrnejší a neaplikujte ho častejšie ako trikrát týždenne. Pri jeho použití netlačte. Ak máte po nanesení sčervenenú tvár, niečo je zle. Buď vaša technika alebo samotný prípravok.