Šesť spôsobov, ako sa starať o svoju pleť počas dlhého letu

Šesť spôsobov, ako sa starať o svoju pleť počas dlhého letu

Chystáte sa na dovolenku, pred ktorou vás čaká dlhý let, presun autobusom alebo autom? Vedzte, že vaša koža počas niekoľkohodinových presunov v klimatizovaných dopravných prostriedkoch veľmi trpí. Aby ste aj po prílete na miesto dovolenky vyzerali dobre, a nie unavene a opuchnuto, mali by ste dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Poradíme vám, ako na to.

Základným problémom je, že v kabíne lietadla je extrémne nízka vlhkosť. Hrozí vám preto dehydratácia. Vzduch v lietadle neustále cirkuluje a akosi samovoľne hľadá, kde by mohol „nasať“ vlhkosť. Často sa tak deje práve z vašej pleti. Suchá pleť je teda po lete ešte suchšia, mastná ešte mastnejšia. To preto, že bez dostatku vlahy produkuje ešte viac mazu ako zvyčajne.

1. Vybavte sa

Poriadna výzbroj je základ. Vezmite si so sebou do príručnej batožiny malé fľaštičky s micerálnou vodou, krémom, balzamom na pery a dezinfekciou. Prvou pomocou na dehydratovanú pleť je krém, ktorý jej dodá aspoň trochu vlahy.

2. Zabudnite na make-up

Možno si neviete ani len predstaviť vyjsť na ulicu nenalíčená. Tentokrát to ale vyskúšajte a do lietadla si sadnite bez nánosov mejkapu, púdra a ďalších líčidiel. Pleti tým veľmi prospejete. Ak musíte mať aspoň trochu líčidiel, naneste si riasenku a lesk na pery. Koža by však mala zostať čistá, tak uchránite póry pred ďalším vysušením.

3. Ochrana pred slnkom

Zdá sa vám to nelogické? Je vedecky dokázané, že okná lietadiel prepúšťajú škodlivé UV žiarenie, ktoré na vašu pleť pôsobí nepriaznivo. Navyše, v lietadle ste omnoho bližšie k slnku. Preto je dobré nakrémovať si pred letom tvár krémom s ochranným faktorom. Alebo si zvoľte radšej sedadlo pri uličke.

4. Zavlažujte

A to nielen zvonka, ale aj zvnútra. Zabudnite na alkohol a dodávajte telu obyčajnú vodu. Budete síce musieť častejšie chodiť na záchod, ale prospejete tým nielen svojej pleti, ale celému organizmu. Navyše sa tak vyhnete aj nepekným opuchom.

5. Pozor na ruky

V priebehu letu si nesiahajte na tvár. Ak to spravíte, dostanete do vysušených pórov celý rad baktérií a špiny, čo by po prílete viedlo k jedinému – vytvoria sa vám pupienky. Kedykoľvek sa budete chcieť dotknúť svojej pleti, ošetrite si najskôr ruky antibakteriálnym krémom.

6. Starostlivosť po prílete

Hneď ako dorazíte do cieľa, nezabudnite sa postarať o svoju kožu. Doprajte pleti peeling, ktorý pomôže odstrániť odumreté bunky. Výborná je aj hĺbková hydratačná maska, ktorá vie napraviť mnohé škody napáchané na vašej pleti počas cesty v klimatizovanom dopravnom prostriedku. Na cesty si môžete pribaliť aj prístroj Face-Up!, ktorý urýchľuje metabolizmus buniek a vaša pleť bude vďaka nemu vyzerať žiarivejšie a mladšie.