Rozmaznávajte svoju pleť aj v noci

Rozmaznávajte svoju pleť aj v noci

Rovnako ako v noci regeneruje naše telo a duša, počas niekoľkých hodín spánku by sa mala zregenerovať aj naša pleť. Keď jej doprajete čas, dodáte výživu a necháte ju oddychovať, odmení sa vám za to. Bude pružnejšia, zdravšia a bez vrások. Ako na to?

Počas dňa pokožku neustále zaťažujete. Ráno na ňu nanesiete mejkap, nechávate na seba pôsobiť smog mesta, stres, slnečné lúče, vietor, večer cigaretový dym v kaviarňach. Nočná regenerácia je preto jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť.

Správna príprava

Aby si vaša pleť v noci naozaj odpočinula, musí slobodne dýchať. Aj keď to znie samozrejme, nie vždy ženy o dokonalú očistu dbajú. Kým si ľahnete spať, musíte pleť odlíčiť, umyť a tonizovať. Neuspokojte sa len s ledabolým opláchnutím. Pri dočisťovaní pleti vymieňajte vatové tampóny dovtedy, kým na nich neostanú žiadne stopy po mejkape. Až potom je vaša pleť pripravená na to, aby mohla vstrebať všetky tie zázraky, ktoré jej doprajete.

Sila nočných prípravkov

Možno sa vám zdá, že medzi denným a nočným krémom nie je v podstate nijaký rozdiel. Opak je ale pravdou. Nočné prípravky bývajú tradične obohatené o väčšiu dávku vitamínov a výživných látok. Na rozdiel od denného krému totiž nemusia obsahovať ochranný slnečný faktor a nemusia byť ani také ľahké. Úlohou nočného krému je zásobiť vašu pleť všetkými možnými ochrannými látkami.

Nočný krém si vtierajte do pokožky postupne. Neponáhľajte sa. Pleti doprajte trochu dotykov. Pretože, ako tvrdí kozmetička hollywoodskych celebrít Anastasia Achilleosová, keď sa svojej pleti dotýkame, rozkvitne. Podľa nej sa totiž pod povrchom kože hromadia stres a napätie. A rovnako ako nám masáž chrbta pomáha uvoľňovať tento stres z celého tela, masáž tváre dokáže uvoľniť pleť. Lymfa bude lepšie prúdiť, pokožka bude prekrvená a zdravšia.

Zamaskujte to

Raz za týždeň vyskúšajte ošetrujúcu masku, ktorú si budete môcť nechať na pokožke celú noc. Vyberte si ju spomedzi vitamínových masiek, ktoré sa nelepia, ale vstrebávajú sa do kože do niekoľkých minút po nanesení. S maskou potom môžete ísť bez obáv spať. Ráno pleť opláchnite a naneste krém ako zvyčajne. Hneď spoznáte rozdiel. Maska, ktorú ste cez noc nechali na koži, ju totiž rozžiari a vyživí. Bude hebkejšia na dotyk.