Rozjasňovač. Žiarivý zázrak, vďaka ktorému omladnete

Rozjasňovač. Žiarivý zázrak, vďaka ktorému omladnete

Niektoré ženy si ho často pletú s korektorom. Má pritom úplne inú funkciu a inak sa aj používa. Reč je o rozjasňovači, ktorý vie spraviť s unavenou pleťou zázraky. Vie zakryť kruhy pod očami a dokáže tiež zvýrazniť tie časti vašej tváre, ktoré to potrebujú.

Treba si povedať, že rozjasňovače stále zďaleka nepatria medzi základné vybavenie kozmetických taštičiek slovenských žien. A to je chyba! Ženy totiž často nevedia, na čo rozjasňovač slúži a ani ako ho používať. Je to pritom veľmi jednoduché a výsledok stojí za to.

Ako to funguje

Na začiatok si je dobré uvedomiť, že rozjasňovač nie je korektor. Jeho úlohou preto nie je zakryť vaše nedostatky. Nevie zamaskovať akné, nevyhladí vám vrásky a nezakryje ani červené žilky. Jeho úloha je úplne opačná. Vie zvýrazňovať. Dokáže vyladiť vaše prednosti na maximum, rozjasniť pleť a rozžiariť unavenú pokožku. Môžu za to špeciálne zložky, ktoré rozjasňovače obsahujú. Tie odrážajú svetlo.

Zvoľte si ten správny

Samozrejme, rozjasňovačov je na trhu celé množstvo. A rovnako ako mejkap alebo korektor, existujú v rôznych farebných verziách. V podstate ich môžeme rozdeliť na dva základné odtiene: strieborný až ružový a zlatý až bronzový rozjasňovač. Pri výbere toho správneho odtieňa sa vždy riaďte svojou farebnou typológiou. Ak máte porcelánovú pleť, vyberajte si spomedzi ružových odtieňov, ak ste ale skôr tmavší typ, vyskúšajte radšej oranžovejšie odtiene. Nezľaknite sa toho, že sú rozjasňovače veľmi svetlé, tak to má byť. Ako sme už zdôraznili, potrebujeme ich k tomu, aby zvýraznili vaše prednosti a prirodzene rozptýlili svetlo na vašej pleti.

Existujú rozjasňovače s krémovou aj s púdrovou konzistenciou. Nedá sa povedať, že by jeden z nich bol lepší, vždy záleží na tom, čo vám viac vyhovuje. Krémové prípravky budete nanášať zrejme prstami, púdrové skôr štetcom. Do krémových môžete primiešať aj mejkap a používať ich na presvetlenie celej tváre. Mnohé z nich kúpite v tube so zabudovaným štetcom, takže ich môžete hneď nanášať.

Oveľa dôležitejšie ako konzistencia rozjasňovača je jeho správne nanášanie. Pamätajte, že rozjasňovač prichádza na rad až vtedy, keď už máte na tvári mejkap a zakryli ste nedostatky pleti korektorom. Potom sa môžete pustiť do čarovania. Rozjasňovače najčastejšie nanášame na nadočnicové oblúky pod obočie, čím dodáme svojmu pohľadu ráz. Ďalším miestom bývajú vnútorné kútiky očí, ktoré otvoria náš pohľad. Ak použijeme rozjasňovač na líca na oblasť, kde sme už naniesli lícenku, získame svieži a mladistvý vzhľad.

S rozjasňovačom však opatrne! Šetrite ním. Nechcete sa blyšťať na všetky strany, iba podčiarknuť zdravie a krásu vašej pleti.