Prichádza leto. Rozjasnite sa!

Prichádza leto. Rozjasnite sa!

Ak by ste boli sledovali módne trendy pred desiatimi rokmi, zrejme by sa na vás z titulných stránok pozerali tváre modeliek s perfektne matnou pleťou. Doba sa ale zmenila. V kurze je v posledných rokoch svieža pokožka, ktorá pôsobí rozjasnene, mierne lesklo a sviežo. Dôvod je jednoduchý: rozžiarená pleť totiž vyzerá mladistvo. Ako na ňu?

Aby vaša pleť vyzerala rozjasnene, ale zároveň nie mastne, musíte sa na začiatok naučiť niekoľko fígľov. Začať môžete už aplikáciou krému. Vyberajte si tie, ktoré obsahujú minerálne pigmenty a silikón, ktorý vie odraziť viac svetla a dodať koži ten správny jas. Ten bude pritom ľahký a prirodzený, nie umelý, ako sme na to občas zvyknutí pri dekoratívnej kozmetike.

Má to ešte ďalšiu výhodu – jemný lesk totiž dokáže na pleti zakryť aj drobné nerovnosti. Minerálne pigmenty sú zázrak. Vedia si poradiť aj s pigmentovými škvrnami, sčervenenými alebo jemnými jazvičkami. Dnes ich nájdeme v mnohých výrobkoch, od krémov a sér až po mejkapy alebo podkladové bázy. Úplne najviac sa využívajú v takzvaných BB, CC a DD krémoch, o ktorých sme písali už skôr.

Navyše, minerálne pigmenty vedia dobre ochrániť kožu pred slnečným žiarením. Ak však chcete svojej pleti dodať ešte viac kvalitných ošetrujúcich látok, môžete vyskúšať prípravky s obsahom diamantového prášku alebo kyseliny hyalurónovej. Látky, ktoré obsahujú, vyživia pleť zvnútra.

Ak máte problematickú pleť a bojíte sa, že by podobné prípravky mohli zhoršiť jej stav, buďte bez obáv. Fámy o tom, že minerálne pigmenty upchávajú póry, sa zatiaľ nepotvrdili.

Prvá pomoc

Ak potrebujete rozjasniť svoju unavenú pleť okamžite a doteraz ste sa o ňu nestarali špeciálnymi prípravkami, môžete vyskúšať osvedčené rady našich babičiek.

Jednou z nich je použitie ľadu. Ľadové kocky vás osviežia, zmiernia opuchy a stiahnu póry. Vďaka tomu budete vyzerať sviežo a mladistvejšie. Je ideálne, keď procedúru doplníte ešte poriadnou vodnou očistnou kúrou – po prebudení vypite aspoň jeden pohár čistej vody, ktorú môžete obohatiť citrónom.

A potom môžete kamuflovať. Zaobstarajte si naozaj kvalitnú lícenku s pigmentmi, ktorá dokáže pleť pekne rozjasniť.