Olejová údržba. Kto maže, ten ide

Olejová údržba. Kto maže, ten ide

Možno si pod slovom olej spomeniete na pekne opečený steak alebo šalát, ktorý si s obľubou chystáte. Rastlinné oleje však ponúkajú viac. A pokiaľ patríte medzi tých, ktorí majú suchú a namáhanú pokožku, sú to práve oleje, ktoré vám pomôžu sa o ňu postarať.

Kedysi dávno pôrodné baby hovorievali nastávajúcim matkám, aby si svoje zväčšujúce sa brušká mazali olejom. Ale iba takým, ktorý by sami aj zjedli. Keď sa budete držať tohto pravidla, vedzte, že na tom bude vaša pleť omnoho lepšie.

Nebojte sa oleja

Hoci to na prvý pohľad znie trochu „mastne“, v skutočnosti oleje, ktoré sa dnes používajú vo vlasovej a telovej kozmetike, vašu pleť nezamastia. Posilnia však jej prirodzenú obranyschopnosť, ktorá sa vytratila cez všetko to slnenie a namáhanie.

Nebojte sa, že by telové oleje zhoršili vašu pleť, spôsobili akné alebo upchávali vaše póry. Oleje majú tú vlastnosť, že sa okamžite vsiaknu do hlbšej vrstvy pokožky, sú teda ideálne v podstate pre všetky typy pleti.

Masírujte sa

Aj vy vždy len tak nacápete na seba telový krém, hlavne aby to už bolo hotové? S olejmi je to iné. Ich konzistencia vás prinúti pokožku premasírovať a dostať ich do nej. Tým prospejete svojej koži aj lymfe, ktorá bude vďaka masáži lepšie cirkulovať telom. Vedľajším produktom je následná dobrá nálada. Teplom vašich rúk sa olej na koži pekne rozprestrie a uvoľní svoju vôňu, ktorá povzbudí psychiku.

Skôr než si vyberiete svoj olej, zamyslite sa nad stavom vašej pleti. Ak máte suchú pokožku, ktorá sa často lúpe, môžete vyskúšať olej z pšeničných klíčkov, arganový olej alebo sójový olej. Mastnejšej pokožke bude viac vyhovovať olej s nižším obsahom nenasýtených kyselín, ako je napríklad mandľový alebo avokádový. A pokiaľ chcete voňať skutočne úchvatne, skúsiť môžete kokosový olej, ktorý sa dá využiť ako na telo, či na vlasy, tak aj na varenie. Navyše sa skvele hodí i na upokojenie podráždenej pleti. Kúpite ho v podstate v akejkoľvek predajni so zdravou výživou či v niektorých sieťach drogérií.