Naučte sa reštartovať pleť

Naučte sa reštartovať pleť

Prebdená noc? Večierok? Alebo kopa práce? Výsledkom bývajú kruhy pod očami, únava a sivá tvár bez života. Keď už nemáte dostatok vnútornej energie, naučte sa to správne maskovať, aby vašu únavu neodhalili ostatní. Poradíme vám niekoľko zaručených trikov, ako si uchovať sviežosť, aj keď máte pocit, že vám už nijaká nezostala.

Pravda je taká, že spánok nič nenahradí. Je to najlepší prostriedok proti starnutiu pleti. Naberiete vďaka nemu silu, tkanivá sa zregenerujú a pokožka sa vyhladí. Hneď ako zaspíte, v tele sa začnú diať neuveriteľné zmeny. Vyzerá to, ako keď zoberiete auto do servisu. Ale čo ak jednoducho neviete spať toľko, koľko by ste potrebovali? Či už je to kvôli práci, rodine alebo rušnému spoločenskému životu.

1. Pozerajte sa na hodinky

Ak môžete svoje ponocovanie naplánovať, je to tá úplne najlepšia možnosť, ako sa vyhnúť unavenej pokožke a kruhom pod očami. Vedci totiž potvrdili, že vaše telo sa najlepšie regeneruje medzi polnocou a ôsmou hodinou ráno, keď sa do organizmu vylučuje veľká dávka melatonínu, ktorý napravuje poškodenia pleti. Skúste sa teda dostať do postele práve v tomto čase. Ak nemôžete tento úsek noci venovať spánku celý, ukradnite si pre seba aspoň šesť hodín. Spite potme a počítač aj mobil nechajte v inej miestnosti. Pod hlavu si dajte viac vankúšov, vyhnete sa tak tomu, že budete mať ráno opuchnutú tvár.

2. Noční pomocníci

Keď už idete spať neskoro, zmiernite následky použitím vhodnej kozmetiky. Porozhliadnite sa po nočných maskách, ktoré večer nanesiete a ráno zmyjete. Počas noci masky vypustia do vašej kože množstvo výživných látok. Kruhy pod očami nebudú také markantné a pleť bude vyzerať živšie aj po pretancovanej noci.

3. Ranná výživa

Ráno sa budete musieť prekonať a umyť si tvár ľadovou vodou. Vďaka tomu sa preberiete, dodáte pleti iskru a osviežite sa. Najlepšie je použiť peeling, ktorý odstráni odumreté bunky a nečistoty uložené hlboko v pleti. Tá potom bude o niečo žiarivejšia a lepšie vstrebe všetko, čo jej naservírujete. Po prebdenej noci majte pripravené vitamínové séra, ktoré sa na pleť nanášajú pred krémom. Sérum dodá koži v koncentrovanej podobe potrebné minerály a vlahu.

4. To správne maskovanie

Na záver treba stopy po únave vhodne zamaskovať. Na unavenú a vyblednutú pleť bez života používajte vždy ľahký mejkap, ktorý má rozjasňujúci efekt. Prípadne môžete siahnuť po CC krémoch, ktoré nemajú len kryciu funkciu, ale tiež vyživujú kožu. Kruhy pod očami prekryte korektorom, ktorý nanášajte vždy v smere preč od oka. Nekopírujte teda oblúčik, ale robte ťahy smerom nadol. Potom korektor jemne rozmažte. Nezabúdajte ani na lícenku, vďaka ktorej sa vaša tvár pekne zvýrazní. V deň, keď nemáte energiu na rozdávanie, určite nezaťažujte tvár nánosmi mejkapu. Zvoľte si radšej ľahšie líčenie.