Na Face-Up! sú početné ohlasy od užívateľov aj od lekárky

Na Face-Up! sú početné ohlasy od užívateľov aj od lekárky

Prístroj na liečbu akné Face-Up! je na trhu od jesene minulého roka a už začína mať prvé veľké odozvy od používateľov. Tri štvrte roka ho vo svojej ordinácii testovala popredná česká dermatologička MUDr. Petra Trojanová. Ide o obchod s nádejou, alebo sa desaťročný výskum a vývoj prístroja oplatil?

„Prístroj pacientom poskytujeme formou zapožičania alebo ambulantného dochádzania do ordinácie 3x týždenne. Efekt začne byť viditeľný asi po týždni používania. Aknózne morfy osýchajú a dochádza k výrazne urýchlenému hojeniu postihnutého miesta. Prístroj je vhodný ako synergická doplnková terapia u všetkých typov akné, ale najväčší efekt som zatiaľ pozorovala u miernych až stredných foriem akné papulosa, čo je najčastejšia forma akné v našej populácii. Sú to tie známe červené zapálené pupienky,“ vraví MUDr. Trojanová.

Množstvo ľudí píše svoje skúsenosti na Facebook. Ivana P. kúpila prístroj osemnásťročnému synovi, ktorý mal rozsiahle akné na chrbte, tvári a krku, ale odmietal liečbu odporučenú dermatológom. „Je to chlapec a nepoužíva prístroj úplne pravidelne, ale už po pár dňoch sa dostavilo výrazné zlepšenie,“ píše na Facebooku Face-Up!

Českí lekári prístroju dôverujú

Prístroj Face-Up! ľuďom odporúčajú aj dermatológovia. Kateřina K. podľa vlastných slov vyskúšala nespočetné množstvo mastičiek a krémov, ale všetky bez väčšieho úspechu. „Konzultovala som jeho účinky aj so svojou kožnou lekárkou a tá mi ho odporučila. Sama vidím výsledky a som naozaj spokojná, konečne niečo, čo funguje. Hľadala som riešenie takmer 20 rokov,“ píše na Facebooku.

„Výhodu prístroja vidím v jeho dostupnosti širokej populácii, v jednoduchosti použitia a v možnosti kombinácie s klasickou terapiou lokálnymi liečivami,“ doplňuje Dr. Trojanová.

Face-Up! si zaobstarali aj kozmetické salóny

Prístroj si sám prekliesnil cestu aj do kozmetických salónov. Petra H. napísala, že po vyskúšaní rôznych prípravkov na akné s takmer nulovým efektom im prístroj pomohol vyriešiť problém u viacerých klientov ich zariadenia. Aj Simona V. sa na Facebooku podelila o svoje skúsenosti: „Je to prvý prístroj, z ktorého som doslova nadšená. Krásne hojí akné, a nielen to. Osvedčil sa mi aj pri liečbe oparov. Dva dni po 10 minút a opar bol na ústupe. Použila som ho na mojej zákazníčke s neidentifikovateľným ekzémom. Pani mi hneď na druhý deň volala, že fľak s veľkosťou 5 krát 6 cm zmizol. Po hĺbkovom čistení a použití Face-Up! je pleť krásne pokojná, akoby som ju čistila pred týždňom.“

Autor patentu, docent Ivan Rampl, však zmierňuje optimizmus a dodáva: „Píšu nám ľudia, že im prístroj pomohol potlačiť príznaky lupienky alebo nešpecifikovaného ekzému. Prístroj je pri dotyku s pleťou úplne bezpečný, pri ochorení pokožky by som však odporučil jeho použitie konzultovať s lekárom. Desaťročný výskum a testovanie jeho účinnosti boli vykonávané len na akné. Podľa overovacej štúdie prístroj blahodarne pôsobil u 90 percent ľudí, ktorí ho použili,“ konštatuje docent Rampl.

A deväťdesiatpercentnú účinnosť potvrdzujú aj reakcie od užívateľov prístroja. U niektorých sa nedostavili výsledky v očakávanej miere. Týmto ľuďom výskumníci odporúčajú používať prístroj počas dlhšieho obdobia, každá pokožka totiž reaguje inak. Biofyzikálne a klinické skúšky preukázali, že plošné impulzné magnetické pole má spoločne s impulzným svetlom a teplom blahodarný vplyv na pokožku a regeneruje ju. Tím docenta Rampla verí, že pomôže aj im.