Krok za krokom: ako zamaskovať akné

Krok za krokom: ako zamaskovať akné

Každý, kto už niekedy bojoval s akoukoľvek formou akné, to pozná. Cítite sa zle, vaše sebavedomie je na nule a najradšej by ste sa niekam schovali. Dnešné kozmetické výrobky sú však už na takej úrovni, že vám môžu pomôcť pupienky dokonale zakryť. Ako postupovať a neurobiť chybu? Čítajte.

Krok 1. Podkladové sérum

Podkladové sérum má zvyčajne saténovú štruktúru a je priehľadné? Na čo vám pomôže? Dokáže na pleti vytvoriť tenký film, čím vyrovná jej nerovnosti. Vďaka podkladovému séru alebo báze vyzerajú lepšie aj rozšírené póry a jazvičky.

Krok 2. Mejkap

Ak máte akné, bez mejkapu sa nezaobídete. Áno, mnohé mejkapy môžu vaše akné ešte zhoršiť. Dobrou správou však je, že už je dnes na trhu široký výber rôznych typov prípravkov. Vybrať by ste si vždy mali taký mejkap, ktorý neupcháva póry. Mal by mať ľahkú štruktúru. Vyskúšať môžete aj niektorý z BB krémov či CC krémov, ktoré pôsobia hydratačne, pleť nevysušujú a nezaťažujú ju tak, ako klasický mejkap.

Mejkap nanášajte rovnomerne na celú tvár. Na pleť ho ale vklepávajte, nie rozotierajte. Vďaka tomu si zachová svoje výborné krycie schopnosti.

Krok 3. Korektor

Korektor bude vašou hlavnou zbraňou proti pupienkom a sčervenenej pleti. Správny korektor totiž dokáže zázraky. Vyberajte si prípravky, ktoré sú zmatňujúce a aspoň o stupeň svetlejšie ako vaša pleť. Môžete vyskúšať aj produkty so zeleným zafarbením, ktoré výborne maskuje červené oblasti. Mnoho prípravkov obsahuje oxid zinočnatý, takže vaše pupienky nielen zakryte, ale bude aj aktívne pôsobiť proti tomu, aby sa vytvárali ďalšie.

Korektor nanášajte vždy len na oblasť s pupienkami, čistými prstami ho postupne vklepávajte do pokožky.

Krok 4. Záverečná fixácia

Aby vaše veľdielo vydržalo celodenný zhon, treba na záver zafixovať mejkap púdrom.  Ale pozor, vaším cieľom rozhodne nie je vytvoriť si na tvári masku. Vyberajte si preto púdre s rovnakým odtieňom, aký má vaša pleť. Mali by byť ľahké, s obsahom minerálov. Púder aplikujte na pleť vždy štetcom, ktorý predtým oklepkáte, aby ste nenanášali zbytočne hrubú vrstvu.

Púder nanášajte až po chvíľke. Dajte mejkapu a korektoru trochu času, aby sa vsiakli do pleti a zjednotili.

Krok 5. Lícenka

Správne použitá červeň vytvorí na lícach prirodzený vzhľad a odvedie pozornosť od prípadných nerovností, ktoré ste tak dômyselne zakryli. S lícenkou ale šetrite. Menej je viac, určite nechcete vyzerať ako Marfuša. Na aplikáciu použite štetec, ktorým púdrovú červeň nanesiete na lícne kosti. Ak máte problematickú pleť, vyberajte si vždy púdrové lícenky. Krémové by pokožku zbytočne zaťažovali.