Krásna pleť? Skúste to ako Ázijčanky

Krásna pleť? Skúste to ako Ázijčanky

Majú dokonalú pleť. Človeka až napadne, že vari vôbec nestarnú. Ak máte vo svojom okolí nejakú Ázijčanku, určite ste si všimli, akú má nádhernú, žiarivú tvár. A je pritom jedno, či má dvadsať, tridsať alebo štyridsať rokov. Krásu ázijských žien si všimli už aj viaceré kozmetické firmy. Nedá sa preto vôbec čudovať, že sa nimi radi inšpirujú. Skúste to aj vy.

Pozor na slniečko

Kým u nás bronzová pleť znamená, že sa máte vynikajúco, oddychujete, prípadne si užívate dovolenku niekde veľmi ďaleko, v Ázii tradične predstavovali opálení ľudia chudobnú vrstvu, ktorá pracovala celý deň na poli. Naopak, biela pleť naznačovala, že sa vám žije dobre. To, samozrejme, nie je nijaká novinka. Ženy sa pred slnkom ukrývali aj u nás, v období prvej republiky to bolo úplne normálne.

Treba si uvedomiť, že ak je slnka priveľa, našej pleti to škodí. Ázijčanky sa preto pred slnečnými lúčmi chránia klobúkmi, slnečníkmi, ba dokonca aj špeciálnym ochranným oblečením proti slnku, ktoré si berú na dovolenku. Zdá sa vám to smiešne? Naopak. UV žiarenie totiž preniká hlboko do kože a urýchľuje starnutie buniek. Pochopiteľne, nemusíte si hneď kupovať špeciálne oblečenie. Skúste sa však zamerať na lepšiu slnečnú ochranu. Krémujte si tvár prípravkami s UV faktorom aspoň 30.

Nijaké ponáhľanie sa, prosím

Ako vyzerá váš obyčajný deň? Ráno vstanete, ponáhľate sa do práce, potom sa ponáhľate na obed, kde do seba nahádžete jedlo a znova bežíte do práce. Ponáhľanie sa je pre Slovákov typické. A nielen pre Slovákov, ponáhľa sa vlastne celá Európa. U Ázijčaniek je to inak. Snažia sa žiť v pokoji, čo sa prejavuje aj v ich starostlivosti o seba. Kým Európanky sa po sprche iba rýchlo nakrémujú a často sa dokonca zabudnú odlíčiť, Ázijčanky si každodennú starostlivosť o svoje telo užívajú ako malý rituál. Večer mu venujú minimálne desať minút, počas ktorých ukľudnia svoje telo aj myseľ.

Umenie vrstvenia

Kým Európanky sú majsterky vo vrstvení oblečenia, Ázijčanky vedia perfektne vrstviť kozmetické prípravky. Vyberajú si také, ktoré sa vhodne dopĺňajú a nezaťažujú pleť. Skúste to ako ony: ráno použite tonikum, jemným klepkaním naneste ľahké, no intenzívne sérum, krém a až potom mejkap. Ten môžete vymeniť aj za obľúbené BB alebo CC krémy. S líčením to nepreháňajte. Minimalizmus totiž veľmi pekne podčiarkne krásnu pleť.

Vypulírované

Dokonalá pleť vyžaduje aj dokonalé odlíčenie. A na to často zabúdame. Ázijčanky k tejto činnosti pristupujú oveľa zodpovednejšie. Zadovažujú si najrôznejšie pomôcky, ktoré im pomôžu odlíčiť pleť ešte efektívnejšie. Jednou z nich je i hubka nazývaná „konjac“, ktorá je vyrobená z čisto prírodných materiálov. Je antibakteriálna a pleť krásne prekrvuje. Hubka je napustená ílom a ďalšími látkami, ktoré sú prospešné pre pleť a hĺbkovo ju vyčistia. Použiteľná je až tri mesiace a zoženiete ju v niektorých predajniach s kozmetikou.