Kozmetický kufrík: Čo si zabaliť na cesty

Kozmetický kufrík: Čo si zabaliť na cesty

Píšete si pred každou dovolenkou dlhý zoznam všetkého, na čo by ste nemali zabudnúť? Nie ste sami. Podľa prieskumu sa takto pripravuje až osemdesiat percent ľudí. Často však zabúdame na seba. Súčasťou každého cestovného kufra by mal byť aj menší kozmetický kufrík, aby na dovolenke netrpela vaša pleť.

Aj keď vo väčšine miest, kam pôjdete, si môžete kozmetiku dokúpiť, omnoho lepšie je vybaviť sa ňou vopred. Svoje značky totiž poznáte najlepšie. Viete, ktorá kozmetika vám sedí a vyhnete sa tak nepríjemným alergickým reakciám alebo zvieravému pocitu, ktorý môžu niektoré produkty vyvolať na vašej pleti.

Čo si nezabudnúť:

Opaľovací krém

Ak idete smerom na juh, určite si vyberte krém s ochranným faktorom 30. Nebojte sa, opálite sa. Vaša pokožka však bude chránená voči slnečným lúčom, budete sa môcť dlhšie bezpečne slniť. Vezmite si so sebou vždy dve balenia opaľovacieho krému. Menšie, ktoré budete môcť nosiť v kabelke na prechádzkach po meste, a väčšie na pláž. Krémy v spreji sú príjemnejšie na rozotieranie. Ak máte suchú pleť, vyskúšať môžete aj stále obľúbenejšie opaľovacie oleje, ktoré vašu pokožku pekne premastia.

Tónovací krém

Na mejkap v teplom počasí zabudnite. Na pleti by pôsobil ako maska, navyše by počas dňa dostal pod paľbou slnečných lúčov poriadne zabrať. A to posledné, čo chcete, je „roztekať“ sa na slnku. Zabaľte si preto tónovací krém, BB alebo CC krém, ktorý je oveľa ľahší ako mejkap a pleť skvele hydratuje. Vyberajte si prípravky s ochranným faktorom.

Balzam na pery

Aj pery budete vystavovať slnku, preto na ne nezabúdajte. Do kabelky si pridajte balzam s ochranným faktorom. Ak sú vaše pery citlivé,  vyberte si radšej vyšší faktor, v drogériách nájdete aj balzamy s ochranným faktorom päťdesiat. Pozitívne je, že mnohé prípravky sú dnes už jemné tónované. Vaše pery tak budú v bezpečí, a ešte budú aj skvele vyzerať!

Detský olej

Detské prípravky sú všeobecne vyvinuté tak, aby dokonale chránili a starali sa o kožu. A práve také produkty budete potrebovať po dni strávenom na slnku. Detský olej dokáže pokožku pekne upokojiť a dodať jej stratenú vlhkosť. Využiť ho môžete aj po holení, keď je koža citlivejšia.

Vlhčené obrúsky

Keď budete potrebovať hygienického pomocníka, rýchlo sa odlíčiť alebo zbaviť sa nečistôt. Vlhčené obrúsky sú dokonalý partner na cesty, bez ktorého sa nezaobídete. Môžete si kúpiť väčšie aj menšie balenie, ktoré budete môcť nosiť stále so sebou. Navyše, mnohé z nich sú obohatené o prospešné látky, ktoré dodajú vašej pleti potrebné minerály a starostlivosť.