Koža je podľa čínskej medicíny zrkadlom našich orgánov. Výskyt akné môže odhaliť chorobu

Koža je podľa čínskej medicíny zrkadlom našich orgánov. Výskyt akné môže odhaliť chorobu

Poznáme to všetci – pupienky sa nám občas objavujú ako huby po daždi. Tu na čele, tu na nose, tam na krku alebo na chrbte. Obviňujeme hormóny alebo dedičnosť, ale premýšľali ste niekedy o tom, prečo sa akné objavuje stále na rovnakých miestach a nijaký prostriedok ho nedokáže zastaviť? Podľa východnej medicíny – predovšetkým čínskej – majú problémy, ktoré sa pravidelne prejavujú na pokožke, spojitosť s ochoreniami našich orgánov.

Podľa miesta na tele, kde sa pupienky pravidelne objavujú, je vraj možné určiť, aké máte zdravotné problémy. Samozrejme, nie je to diagnóza, ale možno stojí za to týmto symptómom venovať pozornosť. Môžu vás upozorniť na problémy, o ktorých nemáte ani tušenia.

Akné na čele. Pupienky na čele upozorňujú na problémy spojené so zažívacím traktom. Zvyčajne ide o problémy s trávením, ktoré sú spojené s nevhodnými stravovacími návykmi a s nedostatočným pitným režimom.

Akné na koreni nosa. Koreň nosa je podľa čínskej medicíny spojený s pečeňou. Ak sa v oblasti medzi obočím pravidelne objavujú pupienky, môže to znamenať, že vaša pečeň je preťažená. Obmedzte príjem alkoholu, mliečnych výrobkov, mastných či vyprážaných jedál.

Akné na nose. Pupienky na nose podľa čínskej medicíny poukazujú na problémy s kardiovaskulárnym systémom. Telu chýba vitamín B a proteíny, pokožka trpí nedostatkom živín a zlým prekrvením. Nechajte si skontrolovať krvný tlak.

Akné v oblasti očí. Nielen problematická pleť, ale aj tmavé kruhy pod očami signalizujú problém s obličkami a nadobličkami. Pravdepodobne bývate často unavení, vaše telo je dehydrované. Zamerajte sa na pitný režim, konzumujte viac ovocia a zvýšte svoju dennú dávku vitamínu C. A hlavne – viac oddychujte.

Akné na lícach. Pupienky na lícach signalizujú problémy s dýchacím ústrojenstvom. Celú situáciu môže zhoršovať, ak fajčíte alebo žijete v prostredí plnom smogu. Akné sa tu môže objavovať tiež preto, lebo na toto miesto prikladáte mobilné telefóny či špinavé vankúše, ktoré sú významnými prenášačmi baktérií. Problémy spojené s dýchacími cestami sa podľa čínskej medicíny prejavujú tiež pupienkami na chrbte.

Akné na čeľusti. Pupienky na čeľusti poukazujú podľa čínskej medicíny na hormonálnu nerovnováhu. Mali by ste dbať o dostatok kvalitného spánku a správny pitný režim.

Akné na brade. Akné na brade môže byť dôsledkom problémov so žalúdkom. Zamerajte sa na vyrovnané zloženie stravy.

Akné na krku. Pupienky na krku môžu poukazovať na fakt, že vaše telo bojuje s infekciou a bráni sa proti chorobe. Odpočiňte si a zabezpečte telu dostatočný prísun vitamínov