Jeseň je tu. Viete, čo chce vaša pleť?

Jeseň je tu. Viete, čo chce vaša pleť?

Aj keď sa vám jeseň asi priveľmi nepáči a neustále zmeny počasia vás poriadne vytáčajú, vaša pleť si po letných mesiacoch konečne môže oddýchnuť. Agresívne slnečné lúče sú preč. Pleť má viac vlahy aj priestoru na regeneráciu. Trochu jej však musíte pomôcť. Pamätajte si, že ako sa budete o svoju kožu starať na jeseň, tak sa vám odmení v zime.

Jeseň môžete využiť ako ozdravné kúpele pre vašu pokožku, ktorá to s vami v lete určite nemala jednoduché. Slaná voda, slnko, chlór v bazéne, večerné party, málo spánku a s odličovaním ste si asi tiež príliš nelámali hlavu. Kým prídu chladné zimné pľušte a čľapkanice, treba dať kožu pekne do poriadku. Iba tak docielite, že bude krásne pružná, zdravá a jasná. Nebudete sa musieť obávať ani akné.

Jesenné upratovanie

Ruku na srdce, koľkokrát ste si v lete vyčistili pleť peelingom? Raz? Dvakrát? Alebo radšej vôbec, aby ste si nezmyli bronzové opálenie? Veľká chyba! Ak máte viac ako dvadsaťpäť rokov, mal by byť peeling pravidelnou súčasťou vašej hygieny.

Jedine peeling spoľahlivo odstráni odumreté bunky, ktoré upchávajú vaše póry a veľkou mierou sa podieľajú na vzniku akné. Vyskúšať môžete krémy s AHA ovocnými kyselinami, ktoré zanechávajú pleť pružnú a čistú. Podporujú tiež tvorbu kolagénu. Vyberajte si radšej z peelingov dostupných v lekárňach, kde budete mať istotu, že naozaj obsahujú potrebné účinné látky.

Vymeňte krémy!

Jesenné počasie si vyžaduje nielen výmenu šatníka, ale tiež kozmetických prípravkov, ktoré ste používali. Ľahké krémy a emulzie, ktoré boli počas teplých letných dní nepostrádateľné, treba vymeniť za hutnejšie krémy. Mali by obsahovať aj viac antioxidantov, ktoré vás ochránia pre smogom a nepriaznivými kyslými dažďami.

Mali by ste tiež obmedziť prípravky s obsahom alkoholu, ktoré vysušujú pleť. Nezabúdajte na to, že v lete sa oveľa viac potíte. Chladnejšie dni vás už až tak trápiť nebudú, preto netreba pleť zbytočne vysušovať. Skôr naopak. Po lete jej treba dodať viac vlahy.

Zamerané na akné

Zatiaľ čo v lete ste si na pupienky ani nespomenuli, s príchodom jesene sa na tvári už zase nejaké objavujú. Niet divu. Slnečné lúče dokážu zázraky. Slnko má totiž nielen protizápalové účinky, ale navyše aj opáli pleť, takže sa akékoľvek neduhy pokožky okamžite vytratia. Aspoň opticky.

Dôležité je znova si zvyknúť na rutinný režim starostlivosti o pleť. Určite si nezabúdajte pleť každý večer odlíčiť. O kožu sa treba starať ráno aj večer a dokonale ju zbavovať všetkých nečistôt. Čistiaci krém, micelárna voda na dočistenie, občasný peeling a masky, ktoré vám odstránia čierne bodky – to je základ čistiacej výbavy, ktorú musíte mať. Nezabúdajte ani na hydratáciu.

Ak chcete mať pleť bez pupienkov po celý rok a neutrácať ťažké peniaze za kozmetiku, vyskúšajte prístroj Face-Up!. Jeho použitie je jednoduché a bezbolestné a účinnosť takmer 90-percentná. A to v akomkoľvek ročnom období.