Čaro séra

Čaro séra

Stačí kvapka a vaša pleť rozkvitne? Také jednoduché to síce nie je, ale je pravda, že pleťové séra zažívajú v posledných rokoch nevídaný rozmach. Dôvod je jednoduchý. Za kvalitným sérom totiž stoja dlhoročné vedecké výskumy. To najlepšie z nich sa premietne do koncentrovaných prípravkov, ktoré potom dávkujete svojej pleti.

Rovnako, ako si ráno pripravujete svoje ovocné alebo zeleninové smoothie, do ktorých pridávate to najlepšie, čo doma nájdete, aj pleťové sérum je akousi kokteilovou bombou. Zvyčajne v ňom nájdete antioxidanty, kyselinu hyalurónovú, glycerín, koncentrované vitamíny A a C, aj proteíny, ktoré už pokožka v určitej miere obsahuje. Pleťové sérum sa od krému odlišuje predovšetkým tým, že obsahuje až trikrát viac prospešných látok, a navyše v koncentrovanej, neriedenej podobe. Ak teda vaša pleť potrebuje prvú pomoc, sérum je presne to, po čom by ste mali siahnuť.

Kedy si zadovážiť sérum

Pleťové sérum môžete chápať ako prostriedok akejsi rýchlej a účinnej pomoci, keď sa vaša koža necíti dobre. Vyskúšať ho môžete hlavne po skončení zimy, keď vaša pleť trpí pod vplyvom počasia, alebo po letnej dovolenke, keď na ňu dlho pôsobila slaná voda a slnko. Platí, že sérum, by ste mali používať minimálne tri mesiace, aby sa prejavila jeho sila.

Prípravok by ste si mali vybrať z rovnakého kozmetického radu, ako používate. Vývoj produktov na seba totiž často nadväzuje, a je preto pravdepodobné, že tak sérum zapôsobí oveľa rýchlejšie. V čase, keď používate sérum, určite nezabúdajte ani na ďalšie prípravky. Sérum je iba doplnok (niečo, ako keď popri bežnej strave dodávate telu aj vitamíny vo forme tabletiek). Neprestávajte preto používať denné a nočné krémy, prípadne očný krém.

Molekuly v akcii

Pýtate sa, ako vlastne sérum funguje? Na rozdiel od bežných pleťových krémov sa séra skladajú z malých molekúl. Takých malých, že omnoho jednoduchšie vniknú do pokožky. Okrem toho sa lepšie vstrebávajú v tukoch, takže sa ich pozitívne účinky dostanú až do spodných vrstiev pokožky. Práve preto by ste mali sérum nanášať na vyčistenú pleť ešte pred použitím bežného pleťového krému. Cez krém by sa totiž sérum už nedostalo.

Niektoré kozmetické spoločnosti už na trh prišli aj s nočnými sérami. Určite ich vyskúšajte. Tieto séra sú totiž ešte o niečo koncentrovanejšie, aby počas dlhej noci mohli nerušene pôsobiť v najspodnejšej vrstve pokožky. Počas spánku sa naša pleť regeneruje a bunky sa obnovujú. Pokožka je tak otvorená na prijímanie ďalšej starostlivosti.

Aj keď je cena špeciálnych sér vyššia, nemusíte sa báť, že za ne utratíte priveľa. Na aplikáciu totiž stačí naozaj len malé množstvo séra, vystačí vám preto na niekoľko mesiacov.

Ak chcete pleť na pôsobenie séra pripraviť ešte viac, môžete jej regeneráciu podporiť aj prístrojom Face-Up!, ktorý podporuje obnovu kožných buniek tým, že urýchľuje ich metabolizmus. Okrem krásnej a zregenerovanej pleti sa jeho použitím zbavíte aj nepríjemného akné.