Blogerka ukázala tvár plnú akné. Dočkala sa iba urážok

Blogerka ukázala tvár plnú akné. Dočkala sa iba urážok

Mať krásnu a zdravú pleť je dar. Nie každý však má to šťastie, že sa vo svojom živote s akné nikdy nemusí trápiť. Svoje o tom vie aj britská blogerka Em Ford, ktorá sa rozhodla mladým dievčatám a ženám ukázať, že sa s akné dá žiť aj bez stresov. Založila si blog My pale skin, do ktorého prispieva návodmi na líčenie, tipmi na kozmetické prípravky pre problematickú pleť aj svojimi osobnými skúsenosťami.

Em, ktorá blog založila v roku 2014, chcela svoju webovú stránku najskôr využívať hlavne na propagáciu svojho vizážistického umenia. Potom sa ale čitateľom rozhodla odhaliť, prečo líčidlá vlastne používa. Trpí totiž ťažkou formou akné. Chcela ľuďom ukázať, že aj na prvý pohľad dokonalé tváre môžu byť plné pupienkov a jaziev po akné.

Jej tutoriály a videá vzbudili rozruch. Em z nich bola sklamaná a šokovaná. Čitatelia jej blogu totiž nešetrili urážkami. Pod príspevkami sa objavovali komentáre typu: vyzeráš nechutne, prečo si neumyješ tvár, si tak škaredá. Em preto natočila video s názvom You look disgusting –https://www.youtube.com/watch?v=WWTRwj9t-vU, ktoré zhrnulo jej pocity zo šikanovania ostatnými.

Z nechutnej perfektná

Dievča chcelo upozorniť hlavne na to, akí sú ľudia povrchní. Keď videli jej skutočnú tvár, urážali ju a zhadzovali. Keď bola Em perfektne nalíčená, chválili jej mejkap, rúž aj tvár. Z „nechutnej“ sa stala „perfektnou“. Jej video má dnes na kanáli YouTube vyše pätnásť miliónov pozretí.

Em priznáva, že také negatívne reakcie naozaj nečakala. Dnes ale aj túto skúsenosť považuje za dôležitú. Vďaka šikanovaniu v komentároch totiž vzniklo video You look disgusting. „To ukázalo, aké nerealistické očakávania dnes majú ženy a muži. Spoločnosť si zvykla vídať falošné obrazy dokonalosti. Každý z nás sa porovnáva s nereálnymi štandardmi krásy. Často pritom zabúdame na jednu dôležitú vec – každý z nás je krásny,“ napísala k videu blogerka.

Nebojte sa navštíviť odborníka

Upozorňuje tiež na to, že podobné problémy s akné trápia mnoho mladých dievčat a žien. A ich starosti im môžu nenávratne poškodiť sebavedomie. Mnohé z nich dokonca musia vyhľadať psychologickú pomoc. „Zabúdame na to, že sme krásni bez ohľadu na naše nedokonalosti. Musíte veriť v seba samého a nikdy nikoho nenechajte, aby vám vaše sebavedomie narušil. Ani seba samého,“ upozorňuje dievča.

Ak trpíte akné a máte podobné pocity ako Em, určite sa o ne nebojte podeliť s blízkymi. Ak navštevujete kvôli svojim dermatologickým problémom odborného lekára, treba mu povedať všetko. Lekár vám môže odporučiť inú liečbu, prípadne psychológa, ktorý s vami vaše trápenie preberie.