BB, CC. Strácate sa? Čo znamenajú krémy s písmenkami

BB, CC. Strácate sa? Čo znamenajú krémy s písmenkami

Prirodzený vzhľad, jasná pleť, nezaťažená pokožka, hebkosť. Koľko superlatívov môžeme ešte vymenovať na zázračné BB a CC krémy, ktoré dobyli trh s kozmetikou? A sú naozaj také zázračné?

Ktože by nechcel mať jeden krém na všetko. Na kruhy pod očami, nový sčervenený pupienok, na zjednotenie, rozjasnenie, na výživu. BB krémy toto všetko sľubujú. Aj keď sa nám zdá, že sú v našich drogériách novinkou, v skutočnosti sa o akýchsi predchodcoch BB krémov dalo hovoriť už v roku 1960, keď doktorka Christine Schrammeková dávala svojím pacientom po estetických zákrokoch špeciálne namiešanú mastičku na zakrytie červených škvŕn, potrebnú hydratáciu a na ochranu pred slnkom.

Svoj boom však zažili krémy v Ázii asi pred desiatimi rokmi, keď ich hojne využívali najmä tamojšie celebrity. Potom nasledovalo dobytie amerického trhu a nakoniec aj toho nášho, európskeho.

Multifunkčný bojovník

Aj keď BB krémy, samozrejme, nedokážu vyhladiť 100 % vrások, nepomôžu vám zlikvidovať akné, ani vás nezbavia jazvičiek po pupienkoch, jedno sa im uprieť nedá – ich zloženie je natoľko vycibrené, že naozaj vedia smelo nahradiť hneď niekoľko kozmetických prípravkov súčasne. Obsahujú nielen prísady proti starnutiu, ale tiež tie s bieliacim účinkom na pigmentové škvrny alebo tie s rozjasňujúcimi čiastočkami.

BB krémy sa najlepšie hodia vo chvíľach, keď nemáte čas alebo sa jednoducho potrebujete dať trochu do poriadku na letnom hudobnom festivale, keď práve vstanete zo stanu. Oceníte ich tiež počas letných mesiacov, pretože vašu pleť nezaťažujú tak, ako hutné mejkapy. Ich ľahké zloženie sa vpije do pokožky, čo sa pri mejkape celkom nedarí. Pleť bude zjednotená a hlavne prirodzená.

Nasledovník CC

Zrejme ste zaregistrovali na trhu aj ďalšie krémy s názvom CC. Tie sú vhodné pre všetkých, ktorí majú vyše dvadsaťpäť rokov a musia už bojovať s trochu viac vráskami a nedokonalosťami, ako mladé dievčatá a ženy. CC krémy majú kvalitné zloženie, ktoré vašu pleť hydratuje, vyživuje a podieľa sa aj na korekcii výrazných vrások.

Na trhu ich nie je toľko, takže ľahšie objavíte svoju značku aj odtieň. Mnoho CC krémov tiež funguje ako púder aj rozjasňovač.

Ako to s písmenkovými krémami napokon dopadne, je len ťažko odhadnúť. Na trhu sú už v Amerike aj DD krémy a začínajú sa objavovať informácie, že poprední výrobcovia kozmetiky momentálne pracujú tiež na EE krémoch…