Ako vycvičiť pleť

Ako vycvičiť pleť

Čo robíte, aby ste mali krásnu postavu? Cvičíte. Čo robíte, aby ste mali krásnu pleť? Nič? Potom je načase to zmeniť! Pleť obsahuje kolagén, ktorého produkcia sa s rastúcim vekom znižuje. Vďaka kolagénu je pleť pružná, hebká a pôsobí sviežo a mladistvo. Na to, aby ste tvorbu kolagénu aktivovali, pritom stačí vyskúšať niekoľko cvikov. Navyše, nebude vás to stáť vôbec nič, iba niekoľko minút vášho času.

Preklepnite to

Poklepkávanie tváre je najjednoduchšia metóda, ako môžete prekrviť svoju kožu. Podľa tradičnej čínskej medicíny stačí len 200-300 poklepov prstami, aby sa pleť vyhladila a omladla. Poklepkávanie môžete zahrnúť do svojich večerných kozmetických rituálov a spojiť ho s krémovaním. Po správnosti by ste totiž mali naniesť aj krém na pokožku jemným klepkaním, a nie vtierať, tak ako to robí väčšina z nás.

Klenutie

Nadočnicové oblúky a čelo sú miesta, ktoré pri mimike používame veľmi často. Aj preto sa tu vrásky objavujú pomerne skoro. Poradiť si s nimi ale môžete pravidelnou masážou nadočnicových oblúkov. Stačí priložiť dlane nad obe oči a krúživými pohybmi pleť masírovať 20-krát v smere hodinových ručičiek a 20-krát proti smeru hodinových ručičiek. Veľmi efektívne je tiež priložiť ukazováky oboch rúk na vnútornú linku obočia a pomaly ťahať smerom k vonkajšiemu kútiku oka. Tým napínate vrásky na čele. Aj tento úkon stačí zopakovať 20-krát.

Dokonalé viečka bez skalpelu

Aj oči potrebujú vašu starostlivosť. Možno sa desíte toho, že jedného dňa budete mať ovísajúce očné viečka a zákrok estetického chirurga vás neminie. Aj tomu môžete predísť. Stačí denne opakovať jednoduchý cvik. Zavrite oči a priložte ukazováky k vonkajšiemu kútiku každého oka. Jemne tlačte na zavreté oko a súčasne sa ho snažte otvoriť. Hneď ako zacítite, že svaly zabrali, máte vyhraté. Úkon stačí zopakovať 10-krát.

Iba trochu popichávať

Vrásky najviac vznikajú tam, kde sa koža často hýbe, teda okolo očí, úst a nosa. Práve vrásky v okolí úst a nosa bývajú najvýraznejšie. Zatočiť s nimi môžete jednoduchým cvikom. Stačí oblasť jemne popichávať nechtami. Prekrvujete tým kožu a priamo stimulujete produkciu kolagénu. Zopakujte 50-krát.

Pamätajte si, že pri masáži tváre začne v pleti intenzívne cirkulovať krv, ktorá spustí prácu lymfatických žliaz. Do pokožky sa tak dostane mnoho užitočných látok. Nenáročný princíp cvičenia, za ktoré nemusíte platiť ani cent, potom jednoducho redukuje vrásky. A to oveľa lepšie, než drahé krémy. Prvé výsledky bývajú viditeľné už po dvoch týždňoch každodenného tréningu. Začnite vždy až po tom, ako pleť dokonale odlíčite a zbavíte nečistôt. Trénujte pred zrkadlom a medzi jednotlivými cvikmi si nechajte niekoľkosekundovú prestávku.