Ako sa zbaviť problematickej pleti? Začnite čistením

Ako sa zbaviť problematickej pleti? Začnite čistením

Žiadne nánosy make-upu ani výrazné líčenie. Najviac v kurze je v posledných rokoch krásna a zdravá pleť. Znie to jednoducho, ale prax je oveľa zložitejšia. Výfukové plyny, prach a nevhodná strava nám totiž dokážu spôsobiť peknú paseku na tvári. Základom je starostlivosť. Naučte sa o svoju pleť starať, urobte z jej čistenia každodenný rituál. Výsledky sa prejavia čoskoro, napríklad vo forme menšieho výskytu akné.

Používate v kúpeľni iba vodu na opláchnutie tváre a krém? Veľká chyba! Ak je pokožka zle vyčistená, póry sa upchávajú, a aj keby ste na ňu potom nanášali ten najkvalitnejší krém na svete, do kože sa nemá šancu dostať. Výsledkom je problematická pleť so sklonom k akné. Ako to teda robiť správne?

Pleť potrebuje starostlivosť

Vyhraďte si na čistenie pleti dostatok času ráno aj večer. Počítajte s tým, že vám zaberie asi desať minút. Ráno si tvár opláchnite vodou, vynechajte však mydlo, ktoré zbytočne vysušuje a sťahuje pokožku. Navyše, nechceme sa zbaviť jemného prirodzeného povlaku, ktorý sa na koži cez noc vytvoril. Naším cieľom je len zlikvidovať nečistoty a prípadný prach.

K tomu najlepšie poslúži tonikum či pleťová voda. Pleťová voda na rozdiel od tonika obsahuje alkohol, hodí sa teda skôr na mastnú pleť. Na suchú a citlivú pokožku ju určite nepoužívajte, ešte viac by vás vysušila. S použitím tampónika vodu alebo tonikum naneste na tvár a jemne stierajte, až kým nebudú tampóniky úplne čisté. Nebojte sa ich použiť viac. Potom už bude vaša pokožka pripravená prijať všetky prospešné látky z krému.

Ale večer potrebuje pleť viac starostlivosti. Podľa typu pleti treba zaradiť aj špeciálny čistiaci gél alebo krém, ktorým tvár umyjeme ešte pred nanesením tonika. Potom pokračujeme rovnako ako ráno. Zabúdať by sme nemali ani na krk a dekolt. Tieto oblasti rýchlejšie starnú práve preto, lebo sa o ne príliš nestaráme.

Ak stále neveríte rozdeleniu krémov na denné a nočné, vedzte, že je v nich veľký rozdiel. Nočné krémy zvyčajne obsahujú veľké množstvo prospešných látok, ktoré prispievajú k hĺbkovej regenerácii pleti. Denný krém funguje ako akési brnenie, ktoré vás má ochrániť pred nepriaznivým počasím, slnkom a ďalšími vonkajšími vplyvmi.

Keď je pleť problematická

Ak je vaša pokožka náchylná na vznik akné, treba jej venovať ešte viac starostlivosti. Pri rannom čistení zaraďte aj umývanie špeciálnou emulziou. Nezabudnite ani na špeciálne ľahké krémy, ktoré póry nezanesú, ale budú pokožku pekne hydratovať.

Náš tip

Aknózna pleť si vyžaduje aj pravidelné ošetrenie u kozmetičky. Alebo môžete doma vyskúšať prístroj Face-Up!. Prístroj nielenže znižuje množstvo produkovaného mazu, ale zvyšuje tiež hydratáciu. Naneste si na tvár jemnú pleťovú masku, nechajte pôsobiť Face-Up! a podporíte účinky masky tak, ako by ste boli na masáži pleti v kozmetickom salóne.