Ako sa zbaviť akné? Skúsenosti a recenzie prístroja Face-Up!

Ako sa zbaviť akné? Skúsenosti a recenzie prístroja Face-Up!

Minulý rok bola uvedená na trh novinka v liečbe akné – prístroj Face-Up!. Zaujímavé na tomto prístroji je to, že je určený na každodennú domácu starostlivosť, ako aj to, že ho vynašli českí lekári a vedci po viac než desiatich rokoch testovania. Metóda, ktorú vyvinuli a ktorej pomocou liečia akné, je unikátna: ako prvá na svete kombinuje vplyvy troch druhov silových polí – magnetického, svetelného a tepelného.

A ako Face-Up! funguje? Prístroj je určený na každodennú domácu starostlivosť – užívatelia by ho mali používať ideálne dvakrát denne po desiatich až pätnástich minútach. V rámci každodennej hygieny stačí vyčistiť pleť od nečistôt či make-upu, zapojiť prístroj do elektriny, priložiť svietiacou stranou na kožu a pomalými pohybmi prechádzať po postihnutej oblasti. Je nutné, aby sa prístroj dotýkal pokožky. Použitie je ale bezbolestné – nepáli ani neštípe, po aplikácii však môže pokožka mierne sčervenať. Tento stav trvá len pár minút. Pokožku stačí upokojiť bežným hydratačným krémom, po aplikácii môžete použiť krycí make-up.

Prístroj urýchľuje metabolizmus kožných buniek, a tým aj proces hojenia. Môže sa preto stať, že sa pupienky po použití zväčšia, aby mohli potom rýchlo zmiznúť. Face-Up! síce „vytiahne“ pupienky von, ale potom ich aj rýchlejšie zahojí.

90 % účinnosť

Prístroj pomáha na akné ako na čele, tak aj na lícach, na krku či na chrbte. Je ideálnym riešením pre tých, ktorí nechcú používať hormóny či kortikoidy alebo utrácať za drahé prípravky na akné. Stojí 3 990 českých korún a podľa klinickej štúdie vykonanej na 190 pacientoch so silným výskytom pupienkov liečba prístrojom pomohla utlmiť problém 90 percentám z nich. Výrazný úspech zaznamenala liečba akné aj u dospelých pacientov a u pacientov s acne rosacea.

Vedci zistili, že metóda, založená na pôsobení troch druhov silových polí – magnetického, svetelného a tepelného – výrazne urýchľuje metabolizmus kožných buniek a pomáha zlepšiť vlastnosti pokožky. Nielenže tlmí výdaj kožného mazu, ale pleť aj lepšie hydratuje, zvyšuje jej pružnosť a vyrovnáva jej nerovnosti.

Prístroj je unikátny tým, že jeho silové zložky prenikajú len pár milimetrov do pokožky. Vedci totiž ako prví na svete vyvinuli pred desiatimi rokmi magnetické pole, ktoré je možné používať aj v oblasti hlavy. Bez akéhokoľvek rizika, že by mohlo spôsobiť neurologické ťažkosti. Magnetickú energiu potom skombinovali so svetlom a teplom a prekvapivý účinok na stav pokožky a liečbu akné sa stal základom pre prístroj Face-Up!.

Prístroj Face-Up! je jedným z príkladov uplatnenia výskumu v praxi. Na vývoji inovatívneho výrobku pracovali lekári a technici Lekárskej fakulty Karlovej univerzity v Plzni, Vysokej školy technickej v Brne a výskumný tím firmy Enjoy Trade. Od dokončenia výskumu k vývoju prvého funkčného modelu ubehlo viac než desať rokov, od minulého apríla sa prístroj vyrába v Brne a v roku 2015 by mal vstúpiť na trh v desiatich štátoch sveta.

Firma, ktorá na prístroj vlastní patent, plánuje, že by v budúcnosti mohla túto metódu využiť pri liečbe celulitídy, podpore rastu vlasov či redukcii podkožného tuku, teda tam, kde spojenie fyzikálnych polí blahodarne pôsobí na regeneráciu pokožky a podkožia.