Akné majú aj celebrity. Neveríte?

Akné majú aj celebrity. Neveríte?

Myslíte si, že máte tú najhoršiu pleť pod slnkom, ale nie je to pravda. Pupienky a problematická pleť sa nevyhýbajú ani tým najslávnejším ľudom planéty. Napríklad herečka Cameron Diaz je známa tým, že má veľmi citlivú pleť. Vyhlasuje o sebe, že má tú najhoršiu pleť na svete. Údajne ju stojí obrovské úsilie, aby vôbec mohla vyjsť na ulicu. Ako proti pupienkom bojuje?

Celebrity najčastejšie volia zdravý životný štýl. Správnu výživu, pravidelnú detoxikáciu organizmu a život bez alkoholu si okrem Cameron Diaz zvolila aj Victoria Beckham. Jej problémy však prestali po štvrtom pôrode. V boji proti akné jej teda pomohla zmena hladiny hormónov. Ale ako sama tvrdí, kľúč ku krásnej pleti je predovšetkým v dostatku tekutín. Victoria je známa tým, že v priebehu dňa vypije viac ako dva litre čistej vody.

Herec Brad Pitt trpel akné počas celého svojho dospievania. Dokonca mu po pupienkoch zostali aj drobné jazvy na lícach, ktoré teraz musí maskovať. Jeho rada znie: hlavne nič nevytláčať. Telo musí podľa neho škodliviny vylúčiť samo.

Záťaž v maskérni

Hollywoodske hviezdy s akné často bojujú aj preto, že ich pleť nemá šancu si oddýchnuť. Denne trpia pod nánosom líčidiel, ktoré používajú vizážisti v tejto branži. Pleti nesvedčí ani časté čistenie, oplachovanie, umelé osvetlenie a stres. A presne tým si celebrity prechádzajú takmer denne.

Je dôležité pravidelne čistiť pleť prípravkami, ktoré sú na ňu určené. Nezabúdať na starostlivosť ráno, ani večer po párty. Navyše, na tej si netreba dávať priveľa alkoholu, jeden pohárik bohato postačuje. Ak alkohol predsa len pijete, vždy dbajte o dopĺňanie tekutín a doprajte si najlepšie čistú vodu bez bubliniek. Na jeden pohár vína alebo piva jeden pohár vody. Po návrate domov nakrémujte vyčistenú pleť výživným hydratačným krémom, pretože alkohol vysušuje. A čím viac sucha pre pleť, tým intenzívnejší signál, aby sa začala viac mastiť.

Celebrity sa tiež vyhýbajú slniečku. Pätnásť minút denne na slnku podľa nich stačí na to, aby sa v organizme začal tvoriť potrebný serotonín, teda hormón šťastia. Ďalšie slnenie sa už pokožke neprospieva. Vysušuje ju a pleť potom rýchlejšie starne. Navyše, slnko v boji proti akné nijako zásadne nepomôže. Tmavá koža síce vyzerá zdravšie, pupienkov vás však nezbaví.

Nie je to ani tak dávno, čo mnohé celebrity ukázali svojim fanúšikom na Instagrame, že sú tiež len ľudia s bežnými problémami, ku ktorým patrí aj akné. Bez mejkapu sa odfotila napríklad speváčka Lorde alebo slávna blogerka Tavi Gevinson.