Aj koža má svoju imunitu. Naučte sa ju posilňovať

Aj koža má svoju imunitu. Naučte sa ju posilňovať

Odolnosť nášho organizmu súvisí s mnohými vecami. Ovplyvňuje ju stres, zdravie, ale napríklad aj dĺžka spánku. Kým na celkovú imunitu si dávame pozor, zabúdame, že svoju obranyschopnosť má aj naša koža. Tá je pritom to hlavné brnenie, ktoré nás chráni! Vieme, ako ju posilniť.

Dvojitá sila

Vonkajšie vplyvy, vietor alebo mráz. Presne proti nim nás koža obratne chráni. Často však býva oslabená a nevie úplne zabrániť škodlivinám, aby sa dostali dnu. Pokožku pritom posilníme veľmi jednoducho. Stačí pravidelne počas celého roka používať krémy s UV faktorom, ktorý nás ochráni pred zradnými ultrafialovými lúčmi. V lete siahnite po hydratačných krémoch, v zime zas po krémoch s mastnejšou štruktúrou.

Črevo je „kamoš“

Možno ste to netušili, ale existuje úzke prepojenie medzi stavom nášho hrubého čreva a našej pleti. Tráviaci systém má významný vplyv na našu obranyschopnosť, pretože tu žije množstvo prospešných mikroorganizmov a baktérií, ktoré ovplyvňujú vstrebávanie minerálov a vitamínov. Tieto organizmy v tráviacom trakte si môžete predstaviť ako dobrých bojovníkov, ktorí sa denno-denne stretávajú v malých bitkách s problémovými baktériami.

Tým, že mikroorganizmy zabraňujú vstrebávať škodliviny ďalej do organizmu, ho chránia. Vďaka tomu sa nedostanú do krvného obehu ani do kože. Ak ste teda zaznamenali prudké zhoršenie stavu vašej pleti, môžete mať problémy s rovnováhou v črevách. Ak chcete črevu trochu pomôcť, je ideálne pravidelne si dopriať kyslé mliečne výrobky a potraviny obsahujúce vlákninu. Každé ráno môžeme črevá aj pomasírovať. Dáme si kolená na brucho a budeme jemne krúžiť v polohe na chrbte.

Posilnenie zvonka

Rovnako ako je dôležité dávať telu to správne jedlo, treba aj koži dodávať tú správnu výživu zvonka. Správne vyživená pleť totiž zvládne odrážať negatívne vplyvy vonkajšieho prostredia, nepodlieha kožným chorobám, a navyše je aj krásna.

Dobrou správou je, že v dnešnej dobe obsahujú krémy rovnaké množstvo vitamínov ako ovocie, ktoré si dávame na olovrant. Keď si teda budete nabudúce kupovať krém, poriadne si prečítajte jeho zloženie a vyberajte zásadne také prípravky, ktoré sú bohaté na vitamíny C a E. Tie totiž podporujú bunkovú štruktúru a regeneráciu pleti.

Starostlivosť ako pravidlo

Môžete mať kožu vyživenú zvnútra aj zvonka, aby si ale zachovala svoj pôvab, musíte sa o ňu starať. Aj keď má pleť vlastnú schopnosť obnovy a vie napáchané škody odstrániť, potrebuje sa škodlivín pravidelne zbavovať. Odumreté bunky, nečistoty z okolia a nadbytočný maz preto vylučuje na svoj povrch. Skúste svojej koži v tomto procese pomôcť a budete prekvapení, s akým málom námahy bude žiarivá a mladistvá. Denne pleť odličujte, ráno ju pretrite tampónikom navlhčeným v micelárnej vode a dvakrát týždenne jej doprajte jemný, ale hĺbkový peeling.