5 zaujímavých faktov o prístroji Face-Up!

5 zaujímavých faktov o prístroji Face-Up!

Prví na svete. Vedci, ktorí vyvinuli prístroj Face-Up! dosiahli dve svetové prvenstvá. Ako prví prišli pred desiatimi rokmi na spôsob, ako používať magnetické pole aj v oblasti hlavy bez rizika vzniku neurologických ťažkostí. Prístroj Face-Up! je tiež zatiaľ jediným prístrojom, ktorý kombinuje plošné impulzné magnetické a svetelné pole s teplom.

Najprv sprchová hlavica. Prvý provizórny prístroj na liečbu akné vznikol zo sprchovej hlavice. Tím Ivana Rampla z nej vymontoval vnútornú časť a dosadil tridsať miniatúrnych cievok. Tým vznikol plošný zdroj skenovacieho impulzného magnetického poľa, ktorý umožnil využitie výhodných vlastností pre magnetoterapiu aj v oblasti mozgu.

Celulitída a rast vlasov. Firma Enjoy Trade, výrobca a vlastník patentu na prístroj Face-Up!, v budúcnosti plánuje využiť metódu nielen na liečbu akné, ale aj na redukciu vrások, liečbu celulitídy, podporu rastu vlasov či redukciu podkožného tuku. Teda tam, kde objavené spojenie fyzikálnych polí blahodarne pôsobí na regeneráciu pokožky a podkožia.

Červené svetlo. Prečo práve červené? Počas výskumu sa vyskúšalo viac svetelných polí, ale zistilo sa, že červené pole je pre regeneráciu pokožky a liečbu akné najúčinnejšie.

Prístroj pre celú rodinu. Kombinácia troch silových polí výrazne urýchľuje metabolizmus kožných buniek a pomáha zlepšiť vlastnosti kože – nielenže tlmí výdaj kožného mazu, ale aj zrýchľuje hydratáciu pokožky, zvyšuje pružnosť a vyrovnáva nerovnosti pleti.